Powracają stare rozkłady jazdy

Wielu przewoźników wznawia zawieszone kursy sprzed epidemii. Od kiedy i jakie przejazdy będą dostępne?

 

Miejski Zakład Komunikacji w Jarosławiu od 18 maja przywrócił normalny rozkład jazdy.

PKS Jarosław przywraca od 27 maja kursy: Charytany – Jarosław 6:20, Jarosław – Charytany 15:05, Jarosław – Rączyna 8:10, Rączyna – Jarosław 8:55, Przeworsk – Łopuszka Wielka 7:40, Łopuszka Wielka – Przeworsk 8:15, Przeworsk – Wola Rzeplińska p. Łopuszka Wielka 11:25, Wola Rzeplińska – Przeworsk p. Łopuszka Wielka 12:25, Przeworsk – Jawornik Polski p. Kańczuga 10:05, Jawornik Polski – Przeworsk p. Kańczuga 11:30

Przewoźnik Vegabus 25 maja wznowił przewóz osób na liniach regularnych. Kursuje według sobotniego rozkładu jazdy (są oznaczone literką E). Dodatkowo są wykonywane ostatnie kursy z i do Jarosławia jak w dni robocze.

Bus Natura 18 maja uruchomił następujące połączenia na trasie relacji Pruchnik – Rzeszów: z Kańczugi 7:40, powrotny z Rzeszowa 9:15.

DAMil-Trans od 19 maja wznowił kursy na trasach: Kramarzówka – Jarosław, Wola Węgierska – Jarosław, Tuligłowy – Jarosław, Tapin – Jarosław, Łowce – Jarosław, Sośnica – Jarosław, Radymno – Jarosław, Niziny – Sośnica – Przemyśl.

JAN BUS 1 czerwca wznowi wszystkie przejazdy.

Po szczegółowe rozkłady jazdy odsyłamy do stron internetowych poszczególnych przewoźników.

Docierają do nas jednak sygnały, że w niektórych miejscach nadal panuje deficyt kursów:

Piszę do Państwa z prośbą o zainteresowanie się tematem komunikacji w kierunku Mołodycza i Radawy. W momencie ogłoszenia pandemii jedyny przewoźnik na trasie Jarosław – Wola Mołodycka ERA BUS zawiesił kilka kursów w tym kierunku. W ostatnich dniach po luzowaniu obostrzeń okazało się, że ostanie połączenie w w/w kierunku jest realizowane o 14.15. W soboty nie ma żadnego połączenia. Co z ludźmi, którzy wracają z pracy po godzinie 14, maja wizyty lekarskie itp. Czy Starostwo wydając koncesję na dowóz nie ma możliwości egzekwowania jakiś zasad dowozu. Jeśli prywatny przewoźnik nie widzi konieczności dostosowania się do potrzeb ludzi to może PKS będący pod zarządem Starostwa przywróci kursy na tej trasie. Proszę o zajęcie się tematem. – Czytelnik

 

Jeśli istnieją problemy z przewoźnikami czyli niestosowanie się do rozkładów jazdy, należy to zgłosić do Wydziału Komunikacji odpowiedniego Starostwa Powiatowego, w tym wypadku Jarosławskiego, który to wydaje zezwolenia na przewóz osób w powiecie, zatwierdza rozkłady jazdy i dba o przestrzeganie tych ustaleń.

Gabriel Łowicki

 

Czytaj w papierowym wydaniu