Porozumienie zawarte

W piątek, 12 stycznia odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: Tomasz Kulesza, Andrzej Przedzieńkowski, Grzegorz Jusięga, Marek Jasiewicz, Aleksander Bulik, oraz Adam Mądrzak.

 

Przedstawiciele Nowej Lewicy, Trzeciej Drogi i partii w niej skupionych tj. Polska 2050 Szymona Hołowni, PSL, UED i Centrum dla Polski zawarli porozumienie, na postawie którego planują razem przystąpić do wyborów samorządowych.

– Zapraszamy wszystkich do współpracy za wyjątkiem PiS-u i partii związanych z PiS-em. Mamy nadzieję, że uda nam się i powiatach i w województwach stworzyć wspólny blok z Platformą Obywatelską – mówił T. Kulesza podczas konferencji. – Jesteśmy ugrupowaniem centroprawicowym, konserwatywnym (jeśli chodzi o sprawy światopoglądu). Natomiast liberalni, jeśli chodzi o sprawy społeczno-gospodarcze. I tutaj łączą nas osoby, które przez swoje życie i przez swoją działalność pokazały, że „razem można więcej” – mówił T. Kulesza.

Niebawem ma zostać przedstawiony program polityczny, który będzie się opierał na wszystkich obszarach działalności gmin, miast, powiatu i województwa. Powołana została już Rada programowa, której zadaniem jest czuwać nad wszystkimi kwestiami programowymi. Program ma zostać ogłoszony najpóźniej początkiem lutego.

Podczas spotkania M. Jasiewicz przedstawił cele społeczne i gospodarcze Ruchu Rozwoju Małej Przedsiębiorczości. W programie znajduje się zmiana wysokości składek ZUS, wprowadzenie dobrowolnych składek ZUS, czy godna emerytura dla przedsiębiorców. Ruch proponuje także otwarcie części rynku w obrębie hali targowej (strefa parkingowa), zagospodarowanie pustostanów oraz utworzenie schroniska dla zwierząt.

EK