Pieszo do Matki Bożej

W sobotę, 2 września już po raz 27. jarosławskie parafie pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Na pątniczy szlak wyruszyło blisko 1 500 osób.

 

Uczestnicy pielgrzymki z 6 jarosławskich parafii: OO. Dominikanów, Kolegiaty p.w. Bożego Ciała, parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej, parafii p.w. MNP Królowej Polski, parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, parafii p.w. Chrystusa Króla w drodze do Maryi nieśli swoje modlitwy.

Jedni szli podziękować za otrzymane łaski, inni zawierzyć Matce Bożej swoje troski i problemy.

Organizatorzy szacują, że w pielgrzymce wzięło udział około 1400 -1500 osób.

– Jest to największa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w ciągu roku – mówi ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, organizator tego wydarzenia. Najmłodszy uczestnik miał 12 miesięcy, najstarszy około 80 lat. Na pątniczym szlaku były też osoby z niepełnosprawnościami oraz małe dzieci.

Na miejscu pielgrzymów powitał ks. Jerzy Jakubiec, proboszcz parafii w Jodłówce. Mszy św. przewodniczył abp. Adam Szal, metropolita przemyski. Eucharystię koncelebrowało 18 księży. Wzięło w niej udział około 3 tys. osób. Nie zabrakło też pielgrzymów z innych diecezji oraz z zagranicy.

Za oprawę muzyczną podczas Mszy św. odpowiadała Orkiestra z Gniewczyny. Poprzedził ją koncert w wykonaniu tej orkiestry.

Pielgrzymi z Jarosławia mieli do przejścia około 25 kilometrów. Dotarli na miejsce zmęczeni, ale szczęśliwi. Trasa minęła szybko w śpiewie i modlitwie.

– Trochę nas pokropiło, ale później pogoda dopisała – relacjonowali.

Na trasie zorganizowano trzy postoje: w lesie kidałowickim, Czudowicach i Rozborzu Okrągłym.

 

EK, fot. Zdzisław Pliszak