Pierwsze koty za płoty

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Wspólna ekipa SPR-u JKS i Sanu Jarosław przegrała na inaugurację sezonu z AZS-em UMCS Lublin. Jarosławianki zaczęły mocno stremowane, ale z upływem czasu radziły sobie na boisku coraz lepiej. – Pierwsze koty za płoty – mówią klubowi działacze.

SPR JKS San Jarosław – AZS UMCS Lublin 19:23 (10:13)

SPR JKS: Kulpa, Mitura, Kubisztal – Bartoszek 1, Szymborska 7, Wicińska 5, Wojtaszek, Borowska, Bartuzel 2, Świerk 3, Piorun, Zięba 1, Rychlicka, Stachowicz.
Kary: 4 i 10 minut. Widzów: 200.
Zespół oparty w większości na swoich wychowankach pokazał, że ma możliwości, ale potrzebuje jeszcze zgrania. – Mówiliśmy, że ten sezon będzie dla nas przejściowy. Powoli drużyna będzie się układać. Liczymy, że uda się nam jeszcze wzmocnić – podkreślają włodarze JKS San. Gospodynie fatalnie rozpoczęły zawody. Pierwsza bramkę zdobyły dopiero w 13 minucie, gdy przegrywały 0:8. Strzelecki impas przełamała Amanda Szymborska. Lepsza gra w defensywie i poprawa celowników zaowocowała podgonieniem rezultatu. Na przerwę jarosławianki schodziły tylko z trzybramkową stratą. Po zmianie stron nasz zespół grał nierówno, takie wahania wykorzystywała drużyna z Lublina. Najbliżej AZS-u gospodynie były w 46 i 58 minucie, kiedy to przegrywały dwoma trafieniami (15:17 i 19:21). – Wiemy, że czeka nas jeszcze sporo pracy, ale wszystko przed nami. Jesteśmy klubem z tradycjami. Na wszystko przyjdzie czas, nic na siłę. Dziękujemy naszym sponsorom Urzędowi Miasta Jarosław, Restauracji Garnizon Samków, firmom Szarek, Techmet i Decoverni. Razem zbudujemy solidny, prawdziwy klub sportowy – podsumowują działacze. Młodzieżowe drużyny JKS-u San będą rywalizować w lidze juniorek, juniorek młodszych, młodziczek i dzieci.
POZOSTAŁE MECZE: Varsovia – Uniwersytet 35:20 (22:12); Wesoła – Radom 25:21 (14:14); SMS III – Korona 20:32 (6:15); AZS AWF – Karczew 28:24 (16:10). Kostek
1. Varsovia Warszawa1 3 35-20
2. Korona Kielce 1 3 32-20
3. AZS AWF Warszawa 1 3 28-24
4. Wesoła Warszawa 1 3 25-21
5. AZS UMCS Lublin 1 3 23-19
6. MKS Karczew 1 0 24-28
7. APR Radom 1 0 21-25
8. SPR JKS San Jarosław 1 0 19-23