Grupa św. Rafała wyruszyła sprzed Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku. fot. UM Przeworsk.

Pielgrzymi w drodze do Matki Bożej

W minionym tygodniu na pątniczy szlak ku Jasnej Górze wyruszyła grupa św. Brata Alberta z Jarosławia, grupa św. Józefa Sebastiana Pelczara z Radymna oraz grupa św. Rafała z Przeworska.

Grupa św. Józefa, która wyruszyła z Radymna zatrzymała się przy Kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Marcina w Łowcach. Fot. UG Chłopice.

Grupa św. Brata Alberta swoje pielgrzymowanie rozpoczęła we wtorek, 5 lipca Mszą św. w kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W homilii biskup mówił, że w drodze do Częstochowy będzie okazja, by przyjrzeć się przyjaźni z Jezusem. Zwracając się bezpośrednio do pielgrzymów zapewniał, że w pielgrzymkowej trasie nigdy nie będą sami.

– Pan wam zawsze będzie towarzyszył. Będzie posyłał swojego anioła, żeby was prowadził. Będzie wam towarzyszyła też Maryja, która pokazuje drogę dojścia do Jezusa – zaznaczył bp S. Jamrozek.

Dzień wcześniej tj. w poniedziałek, 4 lipca w kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie swoje pielgrzymowanie zainaugurowała grupa św. Józefa Sebastiana Pelczara. Uroczystej Mszy św. również przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. Wiele osób z tej grupy trud pielgrzymowania podjęło po raz pierwszy.

Jako ostatnia na trasę wyruszyła przeworska grupa św. Rafała. W środę z samego rana podczas Mszy św. pod przewodnictwem JE ks. abpa Adama Szala w Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku pielgrzymi modlili się o dobrą pogodę i Bożą opiekę dla wszystkich wędrujących do Jasnogórskiej Pani. Podobnie jak w latach ubiegłych pątnikom w pierwszych kilometrach towarzyszyli przedstawiciele lokalnych władz.

 

EK