Nowe przystanki, wydłużona linia nr 16

Na ulicy Pogodnej oraz ulicach Grodziszczańskiej i Bandurskiego pojawiły się przystanki komunikacji miejskiej. Od ubiegłego tygodnia mieszkańcy tej części Jarosławia mogą już jeździć autobusem. Wydłużoną trasą kursuje linia „16”.

 

O tym, że miejska komunikacja w Jarosławiu wymaga gruntownego przeobrażania i unowocześniania także w kwestii tras poszczególnych linii mówi się już od dawna. – Miasto się zmienia. Są nowe osiedla, są nowe drogi i miejsca do których można dojechać, a u nas praktycznie tak jak to kiedyś ktoś zaplanował. Co ciekawe jest gorzej, bo np. kiedyś kursowały autobusy na   Garbarze, a teraz w tym kierunku nie jadą wcale. Za to buduje się bulwary – mówi pan Jan mieszkaniec dzielnicy Jarosławia usytuowanej nad Sanem. Być może jednak wreszcie coś się zmieni, chociaż na razie dotyczy, to wprawdzie innej części miasta. Od ubiegłego tygodnia bowiem, dotychczas istniejąca linia 16 jeździ już na nowej, wydłużonej trasie, przez ulicę Pogodną, Grodziszczańską i Bandurskiego. Czy to początek zmian w miejskiej komunikacji, czy tylko jednorazowy, przedwyborczy wyskok? – Zmiana rozpoczęła pierwszy etap innowacji zaplanowanych w obszarze transportu miejskiego. Dodatkowo mieszkańcy Jarosławia jeszcze w tym roku będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej (z kartą miejską – przyp. red ). Pojawią się nowe autobusy, w pobliżu Dworca PKP powstanie Centrum Przesiadkowe, a trasy autobusów zostaną odpowiednio zmodyfikowane, planowane jest również połączenie komunikacyjne cmentarzy przy ul. Szczytniańskiej i Krakowskiej – informują służby miejskie.

 

Cała trasa miejskiej linii nr 16 prowadzi ulicami:

Zbożowa, 3-go Maja, Poniatowskiego, Grunwaldzka, Kraszewskiego, Pogodna, Grodziszczańska, Bandurskiego, Konfederacka, Jana Pawła II, Słowackiego, Pruchnicka Poniatowskiego, 3-go Maja, Zbożowa.

Red.