Niszczycielska moc śniegu

Pod naporem śniegu zawaliły się dachy dwóch budynków gospodarczych. Strażacy interweniowali w Pełkiniach oraz w Budzyniu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę, 17 lutego przed godziną 20. w Pełkiniach. Budynek o wymiarach 9 na 11 metrów był pusty. Na szczęście w chwili zdarzenia nie było tam nikogo. Na miejscu pracował jeden zastęp KP PSP z Jarosławia i dwa zastępy OSP KSRG z Wólki Pełkińskiej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania elektrycznego i dokładnym przeszukaniu obiektu. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne. Powiadomiono także inspektora nadzoru budowlanego.

Do podobnego zdarzenia doszło także w czwartek, 18 lutego po godzinie 10. w miejscowości Budzyń. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Korczowa.

 Strażacy apelują do właścicieli i zarządców budynków o usuwanie zalegającego śniegu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel lub zarządca budynku powinien kontrolować ilość śniegu na dachu, a w przypadku jego nagromadzenia, bezwzględnie go usuwać.

EK, Fot. OSP Korczowa.