Nasi akademicy lepsi

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – II LIGA: Koszykarze AZS PWSTe Jarosław okazali się lepsi od drużyny AZS-u Częstochowa. Nasi akademicy wygrali trzy pierwsze kwarty. W czwartej pozwolili rywalom trochę podgonić wynik.

AZS PWSTE JAROSŁAW – AZS CZĘSTOCHOWA 84-70 (29-16, 17-13, 21-20, 17-21)

AZS PWSTE: Stopyra, Argasiński, Krawiec 14, Fortuna 2, Gumiński 22, Suliba, Mikołajko 11, Majka 7, Buszta 14, Reichert 7, Bielecki 7.

Sędziowali: M. Tracz i Ł. Oleksy.

Jarosławianie prowadzili od samego początku. Sporo punktowali po szybkim ataku. Grę napędzał Cezary Gumiński, który zaliczył w sumie 22 oczka. Już po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Tomasza Fortuny mieli spory zapas. W kolejnych częściach spotkania dystans jeszcze bardziej urósł. Gospodarze często dziurawili kosz z dystansu. Trafili w sumie 11 trójek. Na początku czwartej kwarty przewaga AZS-u PWSTE wynosiła już 24 punkty (74-50). W końcówce nasz zespół zwolnił tempo i wyraźnie pofolgował grę zwłaszcza w defensywie, dzięki czemu częstochowianom udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

drużyna pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica stosunek
1 AZS AGH Kraków 36 18 18 – 0 10 – 0 8 – 0 1892 – 1211 +681 1.5623
2 BS Polonia Bytom 35 18 17 – 1 8 – 0 9 – 1 1610 – 1223 +387 1.3164
3 KKS Ragor Tarnowskie Góry 32 19 13 – 6 6 – 4 7 – 2 1573 – 1419 +154 1.1085
4 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 31 18 13 – 5 8 – 2 5 – 3 1581 – 1430 +151 1.1056
5 Daas BH Bielsko-Biała 28 18 10 – 8 6 – 3 4 – 5 1519 – 1484 +35 1.0236
6 AZS PWSTE Jarosław 27 18 9 – 9 6 – 3 3 – 6 1422 – 1379 +43 1.0312
7 MKS II Dąbrowa Górnicza 26 17 9 – 8 4 – 3 5 – 5 1357 – 1385 -28 0.9798
8 GTK Sordrew Gliwice 26 18 8 – 10 5 – 5 3 – 5 1333 – 1456 -123 0.9155
9 AZS Częstochowa 26 19 7 – 12 4 – 5 3 – 7 1381 – 1598 -217 0.8642
10 KK UR Bozza Kraków 25 17 8 – 9 4 – 4 4 – 5 1219 – 1352 -133 0.9016
11 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 24 19 5 – 14 3 – 6 2 – 8 1503 – 1699 -196 0.8846
12 MKKS Rybnik 20 19 1 – 18 1 – 9 0 – 9 1366 – 1691 -325 0.8078
13 KŚ AZS Gliwice 18 18 0 – 18 0 – 9 0 – 9 1242 – 1671 -429 0.7433