Nalot celników na Giełdę Wschód

Prawie 12 tysięcy sztuk podrobionych towarów o wartości ponad 1,6 mln złotych w ubiegłym tygodniu zabezpieczyły służby prowadzące czynności na Giełdzie Wschód w Skołoszowie. Zarzuty usłyszało 9 osób.

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z jarosławskiej komendy oraz funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego obrotu podrobionymi towarami.

– Podczas wspólnej akcji na terenie Giełdy Wschód w Skołoszowie zatrzymano 9 obywateli Bułgarii, w wieku od 19 do 36 lat, którzy prowadzili handel odzieżą oznakowaną podrobionymi znakami towarowymi światowych producentów. Łącznie zabezpieczono prawie 12 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości ponad 1,6 mln złotych, w tym odzież i obuwie – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

EK/KPP