Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę, 10 kwietnia, na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu miało miejsce kolejne znakomite dla oczu i uszu widowisko. Tym razem w niezwykle realny sposób przedstawione zostało Misterium Męki Pańskiej.

 

Mimo chłodnego wieczoru wydarzenie, które było również transmitowane on-line, zgromadziło wielu widzów. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by opowieść o męce i śmierci Jezusa Chrystusa przedstawić bez pominięcia jakichkolwiek szczegółów. I tak, mieliśmy m.in. scenę Ostatniej Wieczerzy, modlitwę w ogrodzie oliwnym i zdradę Judasza, sąd nad Jezusem, Jego cierpienie podczas niesienia krzyża, wreszcie śmierć i zmartwychwstanie. W poszczególne role tradycyjnie już wcielili się okoliczni mieszkańcy, w tym wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, który zagrał apostoła Jana. Misterium wyreżyserował dobrze znany w Zarzeczu Rafał Sawicki – było to już jego trzecie widowisko w pałacowym parku. Tym razem współpracował z ojcem Erwinem Ceklarzem, który był również autorem scenariusza.

Widowisko zorganizowane zostało przez Gminę Zarzecze, Centrum Kulturalne w Zarzeczu oraz Przeworskich Bernardynów. Partnerem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Przeworsku.

DP