Mikołajkowe Przedszkole już otwarte!

Mikołajkowe Przedszkole już otwarte!

8 października 2020 Wyłącz przez geistchen

– Po 5 latach prac remontowo-konserwatorskich dotarliśmy do finału. 21 września Katolickie Niepubliczne Mikołajkowe Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu rozpoczęło swoją działalność – informuje siostra Maksymiliana, dyrektor placówki.

 


ReklamaReklamaReklama


Pomysł utworzenia katolickiego przedszkola zrodził się w 2009 roku, kiedy siostry Benedyktynki zastanawiały się, na co przeznaczyć niszczejący budynek. Aby doprowadzić go do stanu, w jakim jest teraz, potrzeba było znacznych nakładów sił oraz środków.

– Tylko dzięki tysiącom darczyńcom to dzieło mogło powstać. Bardzo zależało nam na tym, aby budowa przedszkola została ukończona w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II jako pomnik wdzięczności za Jego życie i Pontyfikat – mówi matka Barbara, przeorysza Klasztoru Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu.

Jeszcze dwa miesiące temu otwarcie przedszkola stało pod wielkim znakiem zapytania. W budynku prowadzone były prace wykończeniowe, na które brakowało niemal 400 tys. zł. Na szczęście wszystko się udało. W katolickim przedszkolu swoje miejsce znalazło już kilkanaścioro dzieci. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego siostry Benedyktynki gorąco zachęcają do zapisów. Informacje na ten temat oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.mikolajkoweprzedszkole.pl.

Ponadto, już w najbliższą niedzielę, 11 października w „Mikołajkowym Przedszkolu” odbędzie się „Dzień otwarty”. Siostry Benedyktynki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych rodziców ze swoimi pociechami do obejrzenia przedszkola. Zwiedzający są zobowiązani do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

Osoby, które chciałyby dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć siostry Benedyktynki w spłacie zaciągniętych zobowiązań związanych z budową „Mikołajkowego Przedszkola” mogą jeszcze przekazać swoją darowiznę: Klasztor Sióstr Benedyktynek, ul. Benedyktyńska 5, 37-500 Jarosław. Subkonto przedszkolne: 53 9096 0004 2001 0000 3766 0004. Tytułem: darowizna na cele kultu religijnego. Wpłat można dokonywać również przez stronę: zrob1malykrok.pl. Wszystkich ofiarodawców siostry Benedyktynki otaczają codzienną modlitwą.

 

EK