Jonasz walczy o sprawność

Dzięki wsparciu ludzi dobrego serca udało się zabezpieczyć dotychczasowy proces terapii, rehabilitacji i leczenia Jonasza. Niestety obawy rodziców o jego przyszłość nadal trwają. Choroby nie znikły, dlatego rodzicom chłopca nie pozostaje nic innego, jak tylko po raz kolejny prosić o pomoc…

 

Jonasz Kołtuniak to dzielny i uśmiechnięty mieszkaniec Widnej Góry, który w tym roku będzie świętował swoje 6. urodziny. Chłopiec od urodzenia wytrwale walczy o życie i sprawność. Jego historię już niejednokrotnie opisywaliśmy na łamach Gazety Jarosławskiej, prosząc Czytelników o wsparcie. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli Jonasz miał zapewnioną rehabilitację oraz opiekę wielu specjalistów, ponieważ koszty związane z leczeniem chłopca znacznie przekraczały i nadal przekraczają możliwości rodziny. By nie zaprzepaścić tego, co do tej udało się wypracować, rodzicom chłopca nie pozostaje nic innego, jak tylko po raz kolejny zwrócić się o pomoc.

– Sytuacja zdrowotna Jonasza jest tak trudna, że tylko dzięki wielospecjalistycznej opiece, możemy skutecznie walczyć tak licznymi schorzeniami. Te próby byłyby niemożliwe do przeprowadzenia bez Waszego wsparcia. Jako rodzice błagamy o Waszą pomoc. Każda przekazana złotówka to dla Jonasza szansa na prawidłowy rozwój, leczenie i terapię. To krok w kierunku zdrowia i samodzielności – mówią Honorata i Łukasz Kołtuniakowie, rodzice Jonasza.

Jonasz urodził się z wodonerczem i powiększonym układem kielichowo-miedniczkowym lewej nerki, przez co narażony jest na powracające zakażenia układu moczowego. Już w pierwszych tygodniach życia ujawniły się u niego zaburzenia napięcia mięśniowego, asymetria, plagiocefalia oraz atopowe zapalenie skóry. Późniejsze badania wykazały także wadę serduszka, problemy ze wzrokiem oraz szereg innych schorzeń.

 

Jak pomóc?

Jonasz jest podopiecznym Fundacji Espero – Nadzieja dla dzieci. Każdy, kto chciałby wspomóc chłopca w walce o sprawność, może przekazać dowolnie wybraną przez siebie kwotę na konto fundacji. Wpłat można dokonywać online (https://www.nadziejadladzieci.pl/jonaszek) oraz przelewem tradycyjnym: Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci, ul. Mistrzowska 15, 01-929 Warszawa, nr rachunku bankowego:

75 1020 1042 0000 8102 0453 3352. Tytułem wpłaty: DAROWIZNA JONASZ KOŁTUNIAK.

Poczynania chłopca w walce o sprawność można śledzić w mediach społecznościowych: Dzielny Jonaszek – wsparcie, licytacje.

 

EK