Charytatywnie dla Kacpra

W niedzielę, 7 stycznia w hali sportowej w Muninie odbył się koncert charytatywny pn. „Otwórz serce”. Wydarzenie miało na celu zbiórkę środków na leczenie oraz rehabilitację dla 12-letniego Kacpra, który w sierpniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu.

 

Wydarzenie obfitowało w mnóstwo atrakcji. W programie znalazły się m.in. występy dzieci i młodzieży ze szkół w Muninie i Pełkiniach, pokaz Ju-Jitsu, pokaz barberski, a nawet pokaz walki na miecze.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Maciej Rataj, zawodnik sportów sylwetkowych, trener personalny i znana osobowość związana z telewizyjnymi reality show,   a także Paweł Sanecki, 7-krotny vice mistrz Polski i mistrz Słowacji w rajdach samochodowych, który opowiedział, na czym polega jego pasja, oraz ile trudu i wysiłku włożył, aby osiągnąć sukces w sportach wyścigowych. Wydarzenie prowadziła zwyciężczyni Projektu Lady, Tik-Tokerka oraz wokalistka Magdalena „Maluba” Lubacz. Na zakończenie wydarzenia publiczność bawił Skolim, piosenkarz i aktor znany m.in. z serialu „Barwy Szczęścia”. Nie zbrakło animacji, zabaw dla dzieci, dmuchawców, malowania twarzy oraz słodkiego poczęstunku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław. Podczas spotkania udało się zebrać nieco ponad 6 tys. zł. Wydarzenie nie miałoby racji bytu, gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli i sponsorów.

 

Wszystko dla Kacpra

Koncert charytatywny pn. „Otwórz serce” dedykowany był 12-letniemu Kacprowi Sidorowi z Pełkiń, który 17 sierpnia ub. roku w Wólce Pełkińskiej uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku tego zdarzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń głowy. Lekarze długo walczyli o jego życie, przeprowadzając skomplikowane operacje.

– W drugiej dobie po wypadku dostaliśmy telefon ze szpitala, żeby przyjechać i pożegnać się z synem. Lekarze nie dawali większych szans. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Cały czas walczymy – mówi Paweł Sidor, tata chłopca.

Kacper ma lewostronny niedowład i porażenie twarzowe. Przed świętami Bożego Narodzenia chłopiec został wypisany do domu. Jest osobą leżącą i wymaga całodobowej opieki. Aby mógł stanąć na nogi, wrócić do szkoły, gdzie czekają na niego koledzy, musi przejść długotrwałą i kosztowną rehabilitację. Niestety na ten cel potrzeba znacznych środków finansowych, które przekraczają możliwości rodziny, dlatego nieodzowna będzie w tym przypadku pomoc ludzi dobrego serca. Na rzecz Kacpra w mediach społecznościowych prowadzona jest grupa „Licytacje – na rehabilitację Kacpra Sidora”. Odbywają się też inne wydarzenia, jak np. charytatywne koncerty kolęd, który w minioną niedzielę odbyły się zarówno w Domu Kultury w Szówsku, jak i w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Surochowie. Najbliższy odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia w Domu Kultury w Pełkiniach, na który zarówno organizatorzy, jak i rodzice chłopca serdecznie wszystkich zapraszają. Koncerty prowadzi Zespół Legend oraz Stowarzyszenie Młodzieżowe „Auxilium”.

 

Jak pomóc?

Jeśli ktoś chciałby wspomóc Kacpra w walce o zdrowie może przekazać środki finansowe na konto Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, os. Jagiellonów 1, 37-500 Jarosław, Bank Spółdzielczy w Jarosławiu: 47 9096 0004 2001 0000 0329 0005. Tytułem: Kacper Sidor. Aby przekazać 1,5% podatku należy podać numer KRS 0000282287. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy dla Kacpra.

 

EK