Hej kolęda, kolęda…

W czwartek, 25 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu odbył się II Miejski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.

 

W przeglądzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II. Każdy z uczestników wykonał wybraną przez siebie kolędę.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Dagmara Moskwa, wokalistka, pedagog śpiewu, Bartłomiej Kiper, nauczyciel muzyki w SP w Pełkiniach oraz Robert Drewniak, dyrektor Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu. Po wysłuchaniu wszystkich występów wręczone zostały dyplomy oraz upominki. W przeglądzie nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.

– To był niesamowity czas, niezapomniane chwile i wyjątkowi wykonawcy, którzy sprawili wszystkim uczestnikom tego wydarzenia ogromną radość – mówi Lidia Przybylska, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia, dziękując równocześnie wszystkim uczestnikom za przybycie oraz udział w konkursie. – Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, nauczycieli oraz dyrektor Elżbiety Tkacz, za udostępnienie sali – dodaje L. Przybylska zapraszając do udziału w przeglądzie w przyszłym roku.

EK, fot. MBP