Filip Piękoś spotkał się z ambasadorem USA w Polsce

Filip Piękoś, uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, stypendysta Rafał Brzoska Fundation i Omena Mensah Fundation został zaproszony wraz ze swoim nauczycielem na prywatne spotkanie z Markiem Brzezińskim, Ambasadorem USA w Polsce.

 

Podczas spotkania Mark Brzeziński, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce skierował do wszystkich stypendystów oraz obecnych na tym wydarzeniu słowa „Mój ojciec byłby z Was dumny”. Wśród zgromadzonych nie zabrakło oczywiście F. Piękosia, ucznia ZSTiO w Jarosławiu, który uczestniczył w spotkaniu wraz ze swoim nauczycielem Arturem Tutką.

Filip jest uczniem klasy programistycznej. Pomimo swojego młodego wieku jest twórcą klawiatury bezdotykowej, programowalnej, mechanicznej. Uczeń oczekuje na patent od UPRP. Jest również zwycięzcą konkursu ogólnopolskiego Explory i laureatem konkursu międzynarodowego Regeneron ISEF Dallas 2023 z nagrodą specjalną od IEEE i Microsoft.

Zarząd Fundacji zaproponował Filipowi nie tylko pomoc materialną. Jego mentorem został Petros Psyllos, absolwent MIT, jeden z najlepszych programistów w Polsce wykorzystujących AI.

Opr. EK, fot. ZSTiO