Dwie wygrane na wyjazdach

SIATKÓWKA: Siatkarki Sanu-Pajda miały bardzo intensywny weekend. Jarosławianki rozegrały dwa wyjazdowe spotkania – jeden mecz grały awansem – i oba wygrały. Wynik drugiego meczu można uznać za niespodziankę, bo wyżej notowany LOS Nowy Dwór Mazowiecki dotąd we własnej hali jeszcze nie przegrał.

AZS AWF Warszawa – SAN-Pajda Jarosław 0:3 (22:25, 15:25, 22:25)

AZS: Nowakowska (4),  Słowik (2), Kierlewicz (2), Latos (7), Jedut (13), Waszyńsk (11), Kosobucka (libero) oraz Ryglewicz (5), Cybulska, Stafeck (1) i  Rymko (libero)
SAN-Pajda: Stepko (7), Marcyniuk (12), Krysztofiak (7), Saj (11), P. Paszun (1), Gierszewska (10), Bartyzel (libero) oraz Poreda, Szmajduch, Kawa i Murdza (libero)

Akademiczki na początku spotkania zaskoczyły nasz team, odrzucając go od siatki, kontrataki zamieniały w punkty i przy serii zagrywek Barbary Latos prowadziły 9:3. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Piotra Pajdę okazała się być dobrym posunięciem. Jarosławianki szybko odrobiły straty, punktowały w bloku i doprowadziły do remisu po 10.  As serwisowy Katarzyny Saj sprawił, że o przerwę na żądanie poprosił miejscowy szkoleniowiec Piotr Najmowicz, jego podopieczne przegrywały 12:15. Dzięki Natalii Kierlewicz warszawianki wyrównały stan rywalizacji (16:16) i kontynuowały swoją dobrą grę. W końcówce San-Pajda zbudował jednak sobie czteropunktową przewagę (23:19). W drugim secie meczu do stanu po 7 obie drużyny grały punkt za punkt. Akademiczkom udało się odskoczyć na dwa punkty (9:7), po czym ich gra zupełnie się posypała. Ciężar gry w Sanie-Pajda na siebie wzięła Katarzyna Saj. Dzięki niej jarosławianki prowadziły 14:9. Set miał już do końca jednostronny przebieg. W początkowym okresie gry trzeciej partii AZS po atakach Aleksandry Ryglewicz prowadził 5:3. Jarosławianki doprowadziły do remisu po 5, ale to akademiczki dyktowały warunki. Przy stanie 20:16 grę przerwał trener Piotr Pajda. Sprawy w swoje ręce wzięła wówczas Weronika Krysztofiak, któr punktowała w polu zagrywki (20:19). Drużyna Sanu-Pajda odrobiła straty i skończyła mecz.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SAN-Pajda Jarosław 2:3 (25:20, 16:25, 25:18, 20:25, 16:18)

LOS: Ł. Laskowska, Jaworska, A. Duda, M. Duda, Świętoń, Jędrzejewska, Balcerowicz (libero) oraz Deptuch, Wołoszyn, Filipek
SAN-Pajda: Stepko, Marcyniuk, Krysztofiak, Saj, P. Papszun, Gierszewska, Bartyzel (libero) oraz Kawa, Szmajduch, Poreda, Murdza (libero)

Spotkanie w Nowym Dworze było bardzo emocjonujące. Nasza drużyna udowodniła, że stać ją na wiele i sprawiła niespodziankę. Dla miejscowych była to pierwsza porażka we własnej hali. O wygranej jarosławianek decydowała gra na przewagi. W początkowym okresie meczu po ataku Marty Dudy LOS prowadził 4:2. Siatkarki Sanu-Pajda wyrównały, po tym jak sprytnym zagraniem popisała się Katarzyna Saj (5:5). Ostatecznie LOS wygrał premierową część spotkania, a skutecznym atakiem ze skrzydła popisała się Katarzyna Jędrzejewska. W drugim secie więcej do powiedzenia miały siatkarki z Jarosławia, które przy serii zagrywek kapitan Katarzyny Saj zbudowały sobie czteropunktową przewagę (15:11). Odrzucone od siatki nowodworzanki miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia i przegrywały 13:19. W trzeciej partii wynik ponownie oscylował wokół remisu, ale końcówkę lepiej zagrały gospodynie. Czwarty set zaczął się od prowadzenia Sanu-Pajda, ale LOS szybko przejął inicjatywę i wydawało się, że nie pozwoli już naszej ekipie wyjść na plus. Jarosławianki jednak opanowały emocje i znowu dominowały. Grę napędziła Oliwa Poreda, która skutecznie gubiła blok gospodyń. Po ataku Katarzyny Saj było 21:16. W tie-breaku na początku był remis 2:2. Po ataku Sandry Świętoń LOS prowadził 5:3. Podopieczne Piotra Pajdy zdołały doprowadzić do remisu 10:10. Po asie serwisowym Katarzyny Saj miejscowe przegrywały 12:13. O wszystkim musiała więc decydować gra na przewagi. Wojnę nerwów lepiej rozegrały nasze dziewczyny i to one cieszyły się ze zwycięstwa.