Dwa zwycięstwa z rzędu

TENIS STOŁOWY – SUPERLIGA: Dwa wyjazdowe zwycięstwa odnieśli tenisiści stołowi drużyny Sokołów S.A. Jarosław. Nasz zespół pokonał najpierw AZS AWFiS Baltę Gdańsk 3:1 a później Olimpię-Unię Grudziądz 3:0. W ekipie obrońców tytułu zadebiutował Sathiyan Gnansekaran, zawodnik z Indii, rakieta nr 32 na świecie.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Sokołów S.A. Jarosław 0:3

Maxim Chaplygin – Sathiyan Gnanasekaran 2:3 (11:9, 11:6, 7:11, 8:11, 9:11)

Marco Golla – Kou Lei 0:3 (6:11, 5:11, 5:11)

Jan Zandecki – Paweł Chmiel 1:3 (6:11, 7:11, 11:3, 7:11)

Na początek jarosławianie pokonali gdański AZS 3:1. Po raz kolejny liderem mistrzów kraju był Kou Lei. Ukrainiec w Gdańsku grał pewnie i skutecznie. W swoim pierwszym pojedynku urodzony w Chinach tenisista stołowy pokonał Patryka Chojnowskiego 3:0, a następnie Szymona Malickiego 2:0. Autorem trzeciego „oczka” w szeregach jarosławskiego zespołu był Sathiyan Gnanasekara, który w swojej premierowej grze po tie breaku wygrał z Szymonem Malickim 3:2.

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Sokołów S.A. Jarosław 1:3

Szymon Malicki – Sathiyan Gnanasekaran 2:3 (3:11, 11:5, 8:11, 14:12, 5:11)

Patryk Chojnowski – Kou Lei 0:3 (12:14, 5:11, 6:11)

Tomasz Tomaszuk – Patryk Zatówka 3:2 (8:11, 11:7, 11:8, 5:11, 11:5)

Szymon Malicki – Kou Lei 0:2 (5:11, 6:11)

Dwa dni później Sokołów S.A. Jarosław odniósł kolejne, szóste zwycięstwo w LOTTO Superlidze. W niecale 90 minut podopieczni Kamila Dziukiewicza pokonali w Grudziądzu miejscową Olimpię-Unię 3:0. Po jednym punkcie wywalczyli Sathiyan Gnanasekaran, Kou Lei i Paweł Chmiel. Pierwszy wygrał z Rosjaninem Maximem Chaplyginem 3:2, mimo że przegrywał już 0:2, a drugi łatwo pokonał Marco Gollę 3:0. Paweł Chmiel z kolei w czterech setach uporał się z Janem Zandeckim 3:1. Po wygranej w Grudziądzu jarosławianie powiększyli swój dorobek punktowy do 17 „oczek”. Do zakończenia pierwszej rundy LOTTO Superligi naszemu zespołowi pozostały do rozegrania jeszcze trzy spotkania: na wyjeździe z Poltarex Pogonią Lębork (23 października) i Palmiarnią Zielona Góra (27 listopada) oraz we własnej hali z Uczelnią Państwową Zamość (25 października o godzinie 18).