Cudowny obraz w przeworskiej bazylice

Cud nad Wisłą to jedna z najważniejszych bitew nie tylko dla Polski, ale też dla całej Europy. Wygraną bitwę przypisuje się wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej, której wizerunek nawiedza różne parafie.

 

Obraz słynący łaskami nawiedził ostatnio także Bazylikę Kolegiacką pw. Ducha Św. w Przeworsku. Wierni modlili się przed nim o potrzebne dla kraju łaski, a obraz wziął też udział w procesji miejskiej na Boże Ciało. – Historia tego obrazu jest niezwykła. Właśnie czytam książkę na jego temat. To naprawdę niezwykłe, że mogę na własne oczy zobaczyć Matkę Bożą Łaskawą, której historia Polski tyle zawdzięcza – mówi Justyna, mieszkanka Przeworska, na której wizerunek zrobił duże wrażenie. Po ponad 100 latach od odzyskania niepodległości, Polacy wciąż modlą się o to, by straszna historia sprzed stulecia, kiedy naszego kraju nie było na mapie, nigdy się nie powtórzyła.

 

Sebastian Niemkiewicz

 

Fot.

Matka Boża Łaskawa, trzymająca złamane włócznie, podobno ukazała się podczas Bitwy Warszawskiej na niebie, co dodało sił polskiej armii.