Bieg Niepodległościowy inaczej

KAŃCZUGA: I Kańczucki Bieg Niepodległościowy mający uczcić rocznicę Odzyskania Niepodległości nie odbył się w zakładanej tradycyjnej formie. Poprzez sytuację związaną z koronawirusem organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania wspólnej imprezy biegowej. Uczestniczy samodzielnie przebiegli wyznaczony dystans, dokumentując to zrzutem ekranu z aplikacji biegowej.

 

Pomimo utrudnień udało się uczcić narodowe święto. Choć miało to wyglądać inaczej. – To pierwszy taki bieg u nas i od razu musieliśmy zmienić jego formę ze względu na bezpieczeństwo. Odwołaliśmy bieg wspólny i każdy zgłoszony uczestnik musiał przebiec indywidualnie trasę zgodnie z załączoną mapką – mówi Jan Krupiński, dyrektor OKMiG w Kańczudze. W biegu uczestniczyło 64 osoby. Zawodnicy w dniach 10-12 listopada przebiegli indywidualnie wyznaczoną trasę 5 km dokumentując to w formie zrzutu ekranu aplikacji biegowej, a następnie przesłali do KOSIR w Kańczudze głównie przez aplikację messenger. Otrzymali pamiątkowe koszulki z I Kańczuckiego Biegu Niepodległościowego. Dla 10 osób, które uzyskały najlepszy czas czekały dodatkowe nagrody. – Cieszę się, że wziąłem udział w takim wydarzeniu. Szkoda tylko, że nie udało się przebiec trasy razem z innymi. Byłyby większe emocje. Myślę, że kolejny bieg odbędzie się już normalnie – mówi jeden z uczestników.

Organizatorami I Kańczuckiego Biegu Niepodległościowego byli: Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga.

 

Marcin Sobczak