Biedronki atakują Przeworsk?

W Przeworsku powstają dwa duże obiekty handlowe. Mieszkańcy wreszcie doczekają się własnej galerii. W związku z tym jednak, pojawiły się pewne kontrowersje. Mówi się, że w nowobudowanych obiektach mają być otwarte sklepy Biedronki. Wielu mieszkańców wyraża przez to swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Z wpisów wynika, że woleliby Lidla.

 

Skarżą się też mieszkańcy. – Mam jednak nadzieję, że pojawi się coś innego niż Biedronka. I tak muszę do sklepu dojechać autem, więc wolę mieć wybór, dokąd jechać, a nie zawsze w to samo miejsce – mówi Janusz z Przeworska. – Raz w tygodniu jadę specjalnie do Jarosławia zrobić zakupy, bo mam tam więcej sklepów i produkty są zróżnicowane – dodaje.

 

Chęć posiadania różnych marketów w mieście jest jak najbardziej oczywista. Wiele osób nie robi zakupów w jednym sklepie, ale korzysta z wielu, wybierając sobie poszczególne produkty dostępne w danym miejscu. Informacja, że 15-tysięczne miasteczko miałaby opanować jedna marka jest rzeczywiście zastanawiająca, tym bardziej z punktu widzenia przedsiębiorcy, dla którego przecież konkurencyjność to powinna być kluczowa sprawa w biznesie. Na razie jednak mamy potwierdzoną informację, co do lokalu w galerii handlowej Rock Park Przeworsk przy ul. Dworcowej. – Pragnę potwierdzić, że w naszym parku Rock Park Przeworsk otworzy się sklep Biedronka – informuje Karol Piszcz, rzecznik prasowy RockCapital. Oficjalnie nie wiadomo, co będzie w drugim obiekcie handlowym na terenie cukrowni. Jest na to zbyt wcześnie, ale przy ul. Lwowskiej powstaje kolejny budynek, co wywołuje dyskusję w social mediach na ten temat. Wiele pewnych siebie głosów wskazuje, że to Biedronka. – Kolejna Biedronka? Lidl ma fajne produkty i coś innego by było. Przeworsk to tylko Żabki i Biedronki – mówi jedna z internautek. Wątpliwości nie rozwiał nasz telefon do inwestora, który powiedział, że nie może udzielić takiej informacji. Tymczasem w międzyczasie pojawiły się już banery reklamowe z tekstem: „Tu będzie Biedronka”…

Sebastian Niemkiewicz