Akt oskarżenia dla chcącego uwieść 14-latkę

Do Sądu Rejonowego w Jarosławiu trafił akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mieszkańcowi powiatu jarosławskiego. Mężczyzna będzie odpowiadał za próbę umówienia się z w celach seksualnych z osobą podającą się za 14-letnią dziewczynkę. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

– Postępowanie prokuratorskie zostało zakończone. Akt oskarżenia został wysłany do sądu 7 grudnia b.r. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odpowie za przestępstwa określone w art. 13 par. 2 i art. 200a Kodeksu Karnego. Zastosowane wcześniej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania miejsca zamieszkania zostały utrzymane– wyjaśnia Agnieszka Kaczorowska, prokurator rejonowy z Jarosławia.

Mężczyźnie zarzucono nieudolne usiłowanie doprowadzenia 14-latki do czynów o charakterze seksualnym. Według prawa zachodzi ono wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego. Z zebranych przez prokuraturę informacji wynika, że 34-latek umawiał się z dorosłą osobą sądząc, że jest to nieletnia dziewczynka. Do spotkania nie doszło, bo został zatrzymany. Stąd zarzut z art. 13 kk.

Kontakt z niedoszłą ofiarą nawiązał poprzez system teleinformatyczny i myślał, że namawia dziewczynkę na intymne spotkanie. To wyczerpuje zapis art. 200a kk.

 

Złowiony początkiem października

Mężczyzna wpadł w pułapkę zastawioną przez ekipę programu „Łowca pedofilów”. Był przekonany, ze koresponduje z niepełnoletnią, a w rzeczywistości wymieniał informacje z dorosłą kobietą. Ostatecznie umówili się na intymne spotkanie. 8 października b.r. mieli zobaczyć się w środku dnia przy dworcu PKP w Jarosławiu, a potem wybrać bardziej ustronne miejsce. Wszystko szło zgodnie z planem Niczego nie spodziewający się mężczyzna pojawił się o umówionej porze koło stacji. Wypatrywał dziewczynki. Zamiast niej zjawiła się ekipa telewizyjna i funkcjonariusze policji z kajdankami.

– Mężczyzna został zatrzymany około godz. 13. Zaskoczony nie stawiał oporu – relacjonowała asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Relacja z zatrzymania podejrzanego została wyemitowana w programie „Łowca pedofilów” w niedzielę, 6 grudnia.

erka

Fot. (screen fblowcapedofilowpolsatplay)