Marna zdobycz naszych

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA: W tej kolejce nasze drużyny nie błyszczały. Po jednym punkcie zarobiły JKS Jarosław i Orzeł Przeworsk. Bez powodzenia grał Piast Tuczempy i Start Pruchnik.

Igloopol Dębica – JKS Jarosław 1:1

Bramki: 1:0 Syguła 40-k., 1:1 Saramak 57.

Igloopol: Kosiński – Wanat ż, Ligęzka, Stefanik – Wiszyński (65 Lamparty), D. Rokita (76 K. Rokita), Janus, Nalepka ż, Cyran (80 Homik) – Syguła, Pyskaty ż (65 Ochab).

JKS: Siryk – Ptasznik, Szakiel, Saramak, Bartnik – Pilch, Sobolewski, Kurek, Socha, Stankiewicz – Rączka.

Sędziował Warzocha (Rzeszów).

Ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne – opady deszczu i śniegu – mecz rozegrano na sztucznej murawie w Woli Chorzelowskiej. W pierwszej połowie zarówno Igloopol jak i JKS mieli swoje okazje. Blisko trafienia dla gospodarzy był Cyran, którzy z wolnego uderzył tuż nad poprzeczką i Nalepka, który pomylił się kilka centymetrów strzelając z bliskiej odległości. Dla jarosławian o gola w tym czasie mógł pokusić się Ptasznik, ale po indywidualnym rajdzie huknął wprost w bramkarza. Szanse na wspornie się na listę strzelców mieli też Rączka i Pilch. Bramkę zdobyli jednak gospodarze. Za zagranie ręką w polu karnym jedenastkę dla Igloopolu wykorzystał Syguła. Nasza drużyna wyrównała chwilę po przerwie. Wrzuconą z wolnego futbolówkę przejął Saramak i nie dał szans bramkarzowi morsów.

Piast Tuczempy – Głogovia Głogów Młp. 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Kądziołka 25, 1:1 Czub 39, 2:1 Tyrawski 49, 2:2 Szymański 56, 2:3 Kądziołka 84.

Piast: Szularz – Stopyra (87 Hawryłko), Demski cz [89-zagranie ręką], Sobol, Pelc (87 Broda) – Benc (46 Tyrawski), Wota, J. Kloc, Sas ż (81 Strawa), Czub (70 Pasaj) – Buczkowski ż.

Głogovia: Lipka – Bożek (66 Szyszka ż), Załucki cz [60-faul], G. Kloc, Kłak (20 Brogowski) – Pyrdek, Pałys-Rydzik ż, Chamera, Kądziołka ż (90+4 Tarnowski) – Buczek, Szymański (90+9 Tarała).

Sędziował Mroczek (Mielec).

Sporo działo się w Tuczempach. Piast zaczął od straty gola, potem wyrównał i był na plusie, by ostatecznie przegrać. W 25 minucie po błędzie Sobola przyjezdni objęli prowadzenie. Do remisu doprowadził Czub, który zdecydował się na indywidualną akcję. Po zmianie stron dobrej szansy nie zmarnował Tyrawski, ale miejscowi długo się nie cieszyli, bo w 56 minucie Buczek trafił w poprzeczkę, a dobitka Szymańskiego znalazła już drogę do siatki. Na 6 minut przed końcem, ku rozpaczy gospodarzy Kądziołka drugi raz znalazł sposób na golkipera Piasta i ustalił wynik pojedynku.

Ekoball Stal Sanok – Start Pruchnik 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Niemczyk (23), 2:0 Sobolak (51), 3:0 Kalemba (63), 3:1 Bochnak (65), 4:1 Kaczmarski (90+4-karny).

Ekoball Stal: Krzanowski – Kaczmarski, Lorenc, Karol Adamiak, S. Słysz – Tabisz (10 Kamil Adamiak), Jaklik, Ząbkiewicz (84 Pielech), Kalemba, Niemczyk (84 Szomko) – Sobolak.

Start: Madejowski – Kubas (46 Rabczak), Stanik, Stecko, Gemra – Drzymała (75 Mucha), Parawa (88 Tuleja), Trelka (88 Pilch), Mikłasz (68 Czarniecki), Jarosz (87 Gredes) – Bochnak.

Żółta kartka: Kaczmarski.

Czerwona kartka: Bochnak.

Sędziował: Maksymilian Ciak (Stalowa Wola).

Zamykający ligową stawkę Start nie miał nic do gadania w Sanoku. Gospodarze dominowali praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty. Nasz zespół stać było tylko na honorowe trafienie Bochnaka, który pokonał Krzanowskiego ładnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Partyzant Mal-Bud1 Targowiska – Orzeł Przeworsk 0:0

Partyzant: Kozak – Haznar, Chmielowski, Suszko, Pelczar – Głód (89 Penar), Stodolak (68 Szubrycht), Śliwiński ż, Prykhodko (80 Filar), Nikitchuk (68 Borowczyk) – Kozubal.

Orzeł: Kurosz – Salwach, Flis, Boratyn, Dec (67 Najsarek) – Barszczak, Kowal, Obłoza ż, Wilk (67 Czyrny), Broda – Gwóźdź.

Sędziował Tomasiewicz (Dębica).

Spotkanie rozegrano na sztucznym boisku w Rodzinnym Centrum Sportu i Rekreacji Wiki w Sanoku, ponieważ w Targowiskach murawę zasypał śnieg. Obie ekipy zagrały bardzo defensywnie stąd ciekawych sytuacji i okazji bramkowych było niewiele.