Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Pruchnickiej z ul. Przemysłową.

16-latka potrącona na pasach

16-letnia dziewczyna została potrącona na przejściu dla pieszych. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 czerwca przed godz. 21, na skrzyżowaniu ul. Pruchnickiej z ul. Przemysłową.

– Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca hyundaiem, 22-letnia mieszkanka Jarosławia, wykonując manewr skrętu w prawo w ul. Przemysłową, nie ustąpiła pierwszeństwa 16-latce, która wchodziła na przejście dla pieszych na zielonym świetle zielonym i ją potrąciła – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

16-letnia mieszkanka Jarosławia z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca oraz piesza były trzeźwe.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem (za wyjątkiem tramwaju). Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

 

EK/KPP