Żołnierze złożyli przysięgę

3 czerwca na jarosławskim Rynku odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

 

Po zakończonym szkoleniu nowo wcieleni wypowiedzieli słowa ślubowania w obecności ppłk Piotra Zielińskiego, dowódcy 21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca oraz innych znamienitych gości i sympatyków Wojska Polskiego, którzy przybyli na tę uroczystość.

– Żołnierzom składającym dziś przysięgę, życzę z całego serca, aby nigdy nie zabrakło im zapału i siły do jej przestrzegania, a przede wszystkim by ani przez chwilę nie żałowali wybranej przez siebie życiowej drogi – mówił Stanisław Kłopot, starosta jarosławski.

Słowa gorącego uznania skierowane zostały również na ręce rodziców młodych wojskowych. To oni skutecznie wychowali swoje dzieci do poszanowania i podtrzymywania wartości takich jak honor, poświęcenie czy odwaga. – Za to wychowanie do patriotyzmu, do służby Ojczyźnie bardzo gorąco Państwu dziękuję! – mówił S. Kłopot.

W imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia głos zabrał jego zastępca. – Od tego momentu spoczywa na Was wielka odpowiedzialność za obronę kraju, ale również za bezpieczeństwo Waszych małych ojczyzn. Mieszkańcy Jarosławia i ziemi jarosławskiej liczą na Was, jako na swych obrońców i opiekunów i z tego miejsca jestem pewien, że ich nie zawiedziecie, a swoje zadania będziecie wykonywać zawsze z największym oddaniem – mówił z kolei Dariusz Tracz, zastępca burmistrza Miasta Jarosławia.

Opr. EK, fot. UM