Uwaga kierowcy! Zmiany w obrębie Rynku

Od czwartku, 11 stycznia po raz kolejny wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu samochodowego w obrębie starówki.

 

– Na fragmencie ul. Wąskiej dotychczas wyłączonym z ruchu samochodowego, wprowadza się ruch jednokierunkowy do skrzyżowania z ul. Sobieskiego i Ormiańską. Ul. Sobieskiego będzie drogą jednokierunkową od rynku do ul. Przemyskiej – informował w ubiegłym tygodniu Urząd Miasta Jarosławia.

Miejsca parkingowe przy ul. Sobieskiego pozostały po prawej stronie. Ulicą jednokierunkową

nadal pozostała ul. Tatarska, ale od ul. Ludkiewicza do ul. Strzeleckiego.

– Na skrzyżowaniu ulic Ormiańska, Sobieskiego, Wąska obowiązuje pierwszeństwo przejazdu dla ulic Ormiańska oraz Sobieskiego, zaś ul. Wąska jest drogą podporządkowaną – informuje urząd.

 

Skąd zmiany?

Zmiany organizacji ruchu w obrębie starówki, to już kolejne zmiany wprowadzane w tym miejscu. W jakim celu zatem została zmieniona organizacja ruchu w tym rejonie i na jak długo?

– Wcześniejsza organizacja ruchu, obowiązywała czasowo, w związku z modernizacją płyty Rynku. Inwestycja już się zakończyła, dlatego została wprowadzona na stałe nowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Policję oraz Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego – informuje urząd.

 

EK