Przejazd techniczny na trasie Dynów-Jawornik Polski.

„Pogórzanin” rozpoczyna sezon

W ubiegłym tygodniu poczyniono ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego kolejki wąskotorowej „Pogórzanin”.

 

Sezon wystartuje w czwartek, 1 czerwca. Tym razem kolejka wyruszy jednak ze stacji w Dynowie, dojedzie do Jawornika Polskiego i wróci na stację początkową. W trakcie trwającego 2,5 godziny postoju przy słynnym tunelu w Szklarach zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci. Sprzedaż biletów na wydarzenie odbywała się wyłącznie on-line i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jak informuje Izabela Lech-Kopeć, z PKW „Pogórzanin” Przeworsk Wąski, w najbliższym czasie kolejka będzie odbywać kursy tylko na trasie Dynów-Jawornik Polski-Dynów. Dokładny rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej.

Oprócz zaplanowanych tras widocznych na rozkładzie jest możliwość rezerwacji przejazdów turystycznych indywidualnych oraz grupowych – dodaje I. Lech-Kopeć.

 

Kiedy z Przeworska?

Jeśli chodzi o odcinek, na którym kolejka poruszała się choćby w ubiegłym sezonie, czyli Przeworsk Wąski-Łopuszka Wielka, jego uruchomienie zaplanowano na drugą połowę czerwca. Z kolei na powrót jednej stałej trasy Przeworsk-Dynów, którą znamy sprzed lat, trzeba jeszcze poczekać. Przypomnijmy, że część torowiska, zwłaszcza w okolicy Manasterza i Jawornika Polskiego, została poważnie uszkodzona podczas powodzi w czerwcu 2020 r. Z uwagi na trwające jeszcze prace rewitalizacyjne, dokładny termin nie jest więc znany.

DP/fot. PKW Pogórzanin