Nasz policjant na podium

28 września Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie była gospodarzem wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Do rywalizacji stanęło 21 policjantów wyłonionych wcześniej w macierzystych jednostkach. Jarosławską komendę reprezentował asp. szt. Grzegorz Starzyk, który w klasyfikacji ogólnej zajął III miejsce.

 

Celem konkursu było wyłonienie najlepszego podkarpackiego dyżurnego. Dwudniowe zmagania podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy składał się z części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań. Drugi składał się z części praktycznej obejmującej symulację pracy dyżurnego na stanowisku kierowania. Zadaniem funkcjonariuszy było odbieranie zgłoszeń telefonicznych, ocenie podlegała umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz postępowania zgodnie z określonym algorytmem.

Asp. sztab. Grzegorz Starzyk z KPP w Jarosławiu zajął ostatecznie trzecie miejsce. Na pierwszym miejscu uplasował się reprezentant z Niska, a na drugim z Brzozowa. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

DB/ KPP Jarosław