Most na Mleczce już otwarty

Nowy most na rzece Mleczka w Gorliczynie został oficjalnie otwarty i poświęcony. Budowa pochłonęła ponad 3,6 mln złotych.

 

W sobotę, 7 października, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, a poświęcenia dokonał ks. prał. Andrzej Kołodziej, proboszcz Parafii pw. św. Sebastiana Pelczara Przeworsk – Gorliczyna.

Most znajduje się w Gorliczynie i łączy ją z miastem Przeworskiem. Znajduje się w ciągu drogi, która wykorzystywana jest przede wszystkim w ruchu lokalnym. Dla mieszkańców most jest strategiczną inwestycją, ponieważ umożliwia dotarcie do miasta bez nadrabiania dodatkowych kilometrów. Budowa nowego mostu była długo wyczekiwaną inwestycją, nie tylko ze względów komunikacyjnych, ale także ze względów bezpieczeństwa, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Przestarzała konstrukcja mostu o nawierzchni drewnianej wymagała pilnej przebudowy. Dodatkowo most pochłaniał corocznie duże nakłady finansowe na bieżące utrzymanie.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 3 mln 679 tys. zł, z czego dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wyniosło 2 mln zł. Projekt realizowany był w systemie „zaprojektuj i buduj”. Co ciekawe, na etapie projektowania okazało się, że w rzece żyje wydra, przez co wykonawca musiał zaprojektować specjalne półki.

DP