Jarosławianie przy wspólnym stole

W piątek, 22 grudnia na jarosławskim Rynku już po raz dziewiąty odbyła się Wigilia dla Mieszkańców. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do złożenia sobie najlepszych życzeń, okazania życzliwości i skosztowania tradycyjnych potraw świątecznych.

 

Od kilku lat na jarosławskim Rynku odbywa się tradycyjne spotkanie wigilijne, które rokrocznie gromadzi licznie przybyłych mieszkańców miasta. – Wigilia to taki czas, kiedy to oczekujemy na nowo narodzonego Jezusa i w tym wyczekiwaniu mamy możliwość, czas i stosowność do tego, aby podsumować cały kończący się już rok 2023, dlatego chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które realizowały wszystkie zadania na poczet mieszkańców Jarosławia – mówił burmistrz Waldemar Paluch, dziękując radnym, pracownikom urzędu, spółek i instytucji, kapłanom jarosławskich parafii, służbom mundurowym, restauratorom i hotelarzom, a także przedstawicielom Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”, które przed laty zainicjowało pierwszą wspólną Wigilię.

W. Paluch złożył także świąteczne życzenia. Do życzeń tych dołączył się Jerzy Kudła, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

Poświęcenia opłatków dokonał abp Adam Szal, metropolita przemyski. Ewangelię odczytał ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski.

Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie najlepszych życzeń uczestnicy tego wydarzenia zasiedli do stołów, gdzie każdy mógł spróbować bożonarodzeniowych specjałów. W tym roku stragany uginały się od pierogów, barszczu, gołąbków i bigosu, ale nie zabrakło też słodkości.

EK