„Jarosław 2023” dla ZSTiO

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu w piątek, 30 czerwca odebrała Nagrodę Burmistrza Jarosławia „Jarosław 2023”.

 

Nagroda Burmistrza Jarosławia „Jarosław 2023” została wręczona podczas uroczystej gali, która zgromadziła mieszkańców miasta i okolic. W tym roku nagrodzony został zespół ludzi, którzy odnieśli wybitne i wyjątkowe sukcesy nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej. Do ogromu zebranych nagród i wyróżnień przyczyniły się nowotarskie i innowacyjne metody edukacji.

Nagrodę z rąk burmistrza Waldemara Palucha w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odebrał Adam Tomaszewski, dyrektor placówki. Na scenę zaproszeni zostali też uczniowie wraz z nauczycielem Arturem Tutką.

– Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie. Czujemy powagę tego „Jarosława”. Cieszymy się, że kapituła uznała, że nasze osiągnięcia, nasza tegoroczna praca zasługują na wyróżnienie. Nie może być wspanialszego momentu, jak doczekanie takiej chwili, takiego uznania – mówił A. Tomaszewski, podkreślając, że nie jest to uznanie dla dyrektora szkoły, ale dla całej mocnej ekipy, ściśle ze sobą współpracującej.

Dyrektor podkreślał, że na ten sukces pracowało wiele osób, całe grono pedagogiczne, wspierający rodzice, a przede wszystkim uczniowie.

– Są tutaj z nami ci, którzy w sposób znaczący przyczynili się do osiągnięcia tych sukcesów. Nie są tu wszyscy, bo rozpoczęły się wakacje – mówił dyrektor.

Po wręczeniu statuetki uczniowie mogli opowiedzieć o swoich dokonaniach. Rozmawiano o zwycięstwach w prestiżowych konkursach jak i niesamowitych wynalazkach uczniów tej szkoły tj. klawiaturze dla osób niepełnosprawnych, czy rękach 3D.

 

Inna forma przyznawania nagrody

Długa tradycja przyznawania Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia – „Jarosława” sięga 1994 roku. Do tej pory otrzymało ją ponad dwustu laureatów. W tym roku formuła przyznawania nagrody została nieco zmieniona. Na scenę nie wychodzili już nominowani, którzy w napięciu czekali na ogłoszenie werdyktu, a jedynie sam laureat.

– Do tej pory Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia otrzymywały osoby, które w sposób, znaczący, szczególny zasłużyły się dla dobra naszego miasta – mówił W. Paluch podczas ceremonii wręczenia „Jarosława 2023”. – Kiedyś tych statuetek wręczano bardzo dużo, natomiast ja uważam, aby była to naprawdę wyjątkowa nagroda, to taką statuetkę trzeba wręczać wyjątkowo rzadko i w wyjątkowej sytuacji – tłumaczył.

EK