Druhowie na medal

Dwie drużyny OSP z naszego regionu zajęły w klasyfikacji generalnej VII Wojewódzkich Zawodów Sportowo Pożarniczych OSP w Kolbuszowej czołowe miejsca. Reprezentujący powiat jarosławski druhowie w Bystrowic zwyciężyli i będą reprezentować Podkarpacie na zawodach ogólnopolskich. Trzecie miejsce przypadło strażakom z Widaczowa startującym jako najlepsi z powiatu przeworskiego.

 

– Po raz trzeci z rzędu druhowie z OSP Bystrowice pokazali na co ich stać. Startowali jako jedni z pierwszych, więc musieli wykonywać zadania na pełnym gazie, dając z siebie wszystko. Tutaj nie było miejsca na błąd czy odpuszczenie. Przed nimi jeszcze jedno niespełnione marzenie, wierzę że tym razem się uda i zdobędą zasłużony tytuł mistrza Polski – podsumowywał Tomasza Kud, opiekun OSP z poziomu gminy Roźwienica oraz strażak OSP pełniący funkcję sekretarza Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jarosławiu.

Zajęcie trzecie miejsca w zawodach podsumowujących rywalizację 1266 jednostek OSP działających na Podkarpaciu to dla druhów z Widaczowa też olbrzymi sukces. – W sztafecie nasza drużyna rywalizowała w parze z mistrzem województwa OSP Bystrowice. Im bliżej mety tym mieliśmy większą przewagę. Niestety na ostatniej prostej musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. W efekcie przegraliśmy z mistrzem o 0,36 sekundy. Ćwiczenie bojowe niestety nie poszło po naszej myśli. Jednak zdajemy sobie sprawę, że zwycięstwo było w naszym zasięgu – podsumowywali strażacy z Widaczowa.

W klasyfikacji generalnej zawodów miedzy drużyną OSP Bystrowice, która zajęła pierwsze miejsce i zespołem OSP Widaczów, który wywalczył trzeceie miejsce znaleźli się druhowie z OSP Jabłonica Polska (p. brzozowski). Kobiece drużyny pożarnicze nie miały tyle szczęścia, co panowie i druhny z Gaci w powiecie przeworskim i Laszek w powiecie jarosławskim ukończyły zawody w połowie stawki.

Strażackie rywalizacje obserwowali przedstawiciele parlamentu, władz oraz samorządowcy i strażacy ze szczebla zawodowego i reprezentanci OSP.

Mistrzowie Podkarpacia wystartowali w składzie:

skład:

Dowódca – Sylwester Baran

Przodownik roty pierwszej – Paweł Piróg

Pomocnik przewodnika roty pierwszej – Radosław Wańkowicz

Przodownik roty drugiej – Michał Żołyniak (trener)

Pomocnik przodownika roty drugiej – Karol Wańkowicz

Rozdzielaczowy – Damian Kret

Łącznik – Bartłomiej Baran

Mechanik – Wojciech Bąk

Zawodnik rezerwowy – Norbert Kowaliński

Opiekun z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu st. kapitan Dawid Skuratko

Druhowie z OSP w Bystrowicach od lat należą do czołówki krajowej. Tytuł najlepszej drużyny Podkarpacia wywalczyli w 2018 r. Teraz przyszła powtórka. Przed nimi zawody na szczeblu krajowym, w których będą reprezentować województwo.

erka/Fot. https://www.facebook.com/tomaszq.qd, https://www.facebook.com/osp.widaczow