Dlaczego warto zdecydować się na zakup karmy dla psa z indykiem?

Indyk jest uznawany przede wszystkim za niezbędny składnik diety wielu psów, zarówno tych młodych, jak i starszych. A wszystko to dzięki stosunkowo wysokiej zawartości białka. W związku z tym nic dziwnego, że wielu właścicieli psów polega na indyku, jako na chudym źródle białka swych małych podopiecznych.

Należy również dodać, że białko z białego mięsa indyka dodatkowo jest także wysoce strawne. Dlatego też układ trawienny psów nie musi się aż tak bardzo obciążać. W rezultacie przyczynia się to do odpowiedniego zmniejsza się też ryzyka niestrawności, wzdęć, ale również rozstroju żołądka.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup karmy dla psa z indykiem?

Karma z indykiem dla psa posiada wiele składników odżywczych, do których można zaliczyć:

– Witamina B6

– Witamina B12

– Duża ilość białka

– Sód

– Fosfor

– Potas

– Duża ilość magnezu

Indyk jest też dość powszechnym składnikiem wielu komercyjnie sprzedawanych karm dla psów, ale również wielu smakołyków, które można w łatwo dostępny sposób kupić w dużej ilości sklepach zoologicznych. W związku z tym, jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób dodać indyka do menu swego psa, lecz nadal chcemy, by nasz podopieczny czerpał korzyści z tego rodzaju mięsa, powinniśmy z całą pewnością rozważyć zakup karmy dla psów, w której to właśnie indyk będzie głównym składnikiem. Zdrowa karma dla psa jest w stanie przynieść naszemu podopiecznemu wiele wymiernych korzyści.

Dodatkowo należy także zaznaczyć, że wiele komercyjnych karm dla zwierząt domowych, które są oznaczone terminem „mączka z indyka” na etykiecie wykorzystują rodzaj mięsa indyczego, który jest wtopiony, a więc o wyższej zawartości białka, ale zarazem mniejszej ilości wody niż w przypadku świeżego indyka. W związku z tym, kiedy napotkamy taki termin to nie powinniśmy się tym przejmować, ponieważ jest to w pełni akceptowalna forma białka, która jest w stanie zaoferować naszemu psu wiele wymiernych korzyści. Karma dla psa z indykiem cieszy się w chwili obecnej bardzo dużą popularnością.

 

Korzyści wynikające z mięsa indyczego dla psów

Indyk jest to przede wszystkim takie mięso, które nie jest w jakikolwiek sposób toksyczne.  Jest to mięso pełne niezbędnych składników odżywczych, które są w stanie pomóc naszemu psu w ogólnym zdrowiu, ale również wzroście, bądź odpowiednim rozwoju (w szczególności dotyczy to szczeniąt). Mięso indycze charakteryzuje się także tym, że jest bogate w białko i wykazuje stosunkowo niską zawartość tłuszczów. W związku z tym może więc być idealnym dodatkiem do diety Twojego psa. Przede wszystkim, kiedy nasz mały podopieczny walczy z otyłością i próbuje w bezpieczny sposób zastąpić swą masę tłuszczową masą mięśniową.

Mięso indycze jest dodatkowo obciążone zarówno ryboflawiną, jak i fosforem. Witamina B2, bądź też ryboflawina jest w stanie w odpowiedni sposób pomóc przede wszystkim w metabolizmie tłuszczów, a także węglowodanów w energię, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane przez organizm w wykonywaniu codziennych funkcji życiowych. Oprócz tego ryboflawina odgrywa też bardzo istotną rolę, jeżeli chodzi o kwestię oddychania komórkowego organizmu psa.  Odnosi się to przede wszystkim do wytwarzania czerwonych krwinek, które z kolei są odpowiedzialne za przenoszenie tlenu oraz wielu składników odżywczych w całym ciele naszego czworonoga.

Trzeba też zaznaczyć, że duża zawartość fosforu w indykach pomaga promować ogólny stan zdrowia nerek. W związku z tym może skutecznie wykonywać swą funkcję, która obejmuje w szczególności wypłukiwanie moczu, ale również wielu toksyn poza organizm przez mocz. To natomiast pomaga w bezpieczny sposób w promowaniu optymalnego poziomu funkcjonowania naszego psa. Fosfor przyczynia się również do odgrywania istotnej roli w skurczach mięśni, które z kolei pomagają czworonogom w ich funkcjach motorycznych.

 

Podsumowanie

Najważniejsze aspekty odnoszące się do powyższego artykułu:

– Indyk jest to przede wszystkim takie mięso, które nie jest w jakikolwiek sposób toksyczne.  Jest to mięso pełne niezbędnych składników odżywczych, które są w stanie pomóc naszemu psu w ogólnym zdrowiu, ale również wzroście, bądź odpowiednim rozwoju (w szczególności dotyczy to szczeniąt).

– Należy również dodać, że białko z białego mięsa indyka dodatkowo jest także wysoce strawne. Dlatego też układ trawienny psów nie musi się aż tak bardzo obciążać. W rezultacie przyczynia się to do odpowiedniego zmniejsza się też ryzyka niestrawności, wzdęć, ale również rozstroju żołądka.