Czego dzieci życzą swoim babciom i dziadkom?

W czwartek, 18 stycznia, naszą Redakcję odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I „a” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. Oprócz przyjrzenia się, jak wygląda praca dziennikarza, nasi młodzi Czytelnicy postanowili skorzystać z okazji i za pośrednictwem Gazety złożyć życzenia swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

 

Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym, jakie cechy powinien mieć dziennikarz, skąd brać pomysły na artykuły oraz jak powstaje gazeta i trafia później z drukarni do sklepów. Nasi goście zwiedzili każdy zakamarek redakcji i zadawali mnóstwo pytań dotyczących gazety. Sami zdradzili nam też, co przygotowali z okazji Święta Babci i Dziadka, które obchodzone jest 21 i 22 stycznia. Młodsze dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi paniami nauczycielkami zaplanowały przedstawienie, w którym babcia z dziadkiem przypominają sobie swoje szkolne lata. Pierwszoklasiści z kolei wykonali w prezencie kalendarze z portretami swoich babć i dziadków.

Dzieci chciały też złożyć życzenia, które ich dziadkowie mogliby zobaczyć w gazecie. Wzajemnie przekrzykując się w większości życzyli tego samego: by babcie i dziadkowie żyli jak najdłużej i byli zdrowi. Kilkoro z nich w imieniu swoich grup odważyło się nawet na krótki „wywiad” i spróbowało odpowiedzieć na pytania: „Czego życzą swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta?” oraz „Jak najbardziej lubią z nimi spędzać czas?”. Filip z I klasy dziękował swojej babci, za to że się nim opiekuje. Życzył jej zdrowia i tego, żeby żyła jak najdłużej. Franciszek z tej samej klasy wspominał wspólne zabawy z babcią na wakacjach, życzył jej i dziadkowi wszystkiego najlepszego i żeby jak najdłużej cieszyli się zdrowiem. Michalina z „zerówki” swojemu dziadkowi również życzyła zdrowia i tego, by ciekawie spędzał swój czas. Pierwszoklasista Jaś życzył babci i dziadkowi wszystkiego najlepszego, długiego życia oraz samych miłych chwil. Także życzeniem Leny z oddziału przedszkolnego było to, żeby babcia długo żyła, bawiła się z nią i spędzały razem jak najwięcej czasu. Dzieci nie zapomniały też o babciach i dziadkach, którzy już odeszli. Jedne pamiętały ich bardziej, inne mniej. Wspominały wspólne zabawy, wakacje lub święta.

Na zakończenie wizyty w redakcji dzieci stanęły do pamiątkowej fotografii, która z pewnością będzie miłą pamiątką.

DP/fot. EK