Cytaty z Fredry na 103 sposoby

W sobotę, 21 października, w Wiejskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej pt. „Interpretacja plastyczna znanych cytatów z twórczości Aleksandra Fredry zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Urzejowice” w ramach wydarzenia „Przygoda z fredrowską intrygą w tle”.

 

Był to drugi etap projektu dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego. Komisja Konkursowa oceniła 103 prace plastyczne nadesłane z terenu województwa podkarpackiego ze szkół ponadpodstawowych, instytucji kultury oraz uczestników pracowni plastycznych warsztatów terapii zajęciowych i środowiskowych domów samopomocy. Prace osób niepełnosprawnych zakwalifikowano bez względu na wiek z uwagi na bardzo wysokie walory artystyczne. Obrazy zostały wykonane różnymi technikami: malarstwo, rysunek, collage, batik i trafnie interpretowały cytaty, na podstawie których powstały.

Nagrody otrzymali:

I nagroda (równorzędna): Katarzyna Maj (Zespół Szkół w Zarzeczu, Paweł Kiczuła (Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzeszowie), Anna Sowa (Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku);

II nagroda (równorzędna): Natalia Gierlach (Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie), Katarzyna Szeliga (Warsztat Terapii Zajęciowej w Rzeszowie), Agnieszka Kowalska (Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku);

III nagroda (równorzędna): Karolina Weselak (II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie), Tomasz Rybka (Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku), Rafał Niemiec Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku).

Nagrodę specjalną otrzymała Magdalena Osmyk (Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku).

Wystawa czynna była do 25 października. Prace podziwiali zaproszeni goście, uczniowie Szkoły Podstawowej w Urzejowicach oraz mieszkańcy Urzejowic.

Zdjęcia z wydarzenia „Przygoda z fredrowską intrygą w tle” zawarte zostaną w kalendarzu na 2024 rok, który będzie ostatnim etapem realizowanego projektu.

DP/fot. org