Bulwary pod okiem Wielkiego Brata

Czytelnicy zwracają uwagę, że teren bulwarów powinien zostać objęty monitoringiem. Jak się okazuje, kamera już tam jest.

 

– W rejonie mostu na Sanie powinna być kamera. Jej zapis mógłby być pomocny, choćby przy prowadzonych poszukiwaniach. Niedawno służby poszukiwały bliską mi osobę, która została odnaleziona dopiero po jakimś czasie. Może gdyby był tam monitoring, akcja poszukiwawcza nie trwałaby aż tyle czasu – mówi jedna z naszych Czytelniczek.

Kobieta nadmienia, że jarosławska policja również czyniła starania, aby teren ten został objęty monitoringiem.

– W sierpniu Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu w związku z licznymi zgłoszeniami ulic: Garbarze i Sanowa zwróciła się z wnioskiem do Urzędu Miasta Jarosławia o zainstalowanie kamery monitoringu miejskiego w rejonie bulwarów nad Sanem w celu poprawy bezpieczeństwa wskazanego rejonu – potwierdza asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

O możliwość zamieszczenia kamery monitoringu w rejonie mostu na Sanie zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Jarosławia. Okazuje się, że kamera już jest.

– Komendant Straży Miejskiej Witold Ilić przekazał informację, iż działa już kolejna kamera miejskiego monitoringu, która zasięgiem obejmuje teren parkingu oraz teren budowy Bulwarów nad Sanem. Wniosek o montaż takiej kamery wpłynął do urzędu z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

 

Bulwary będą monitorowane

Rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia nadmienia, że w projekcie budowy Bulwarów nad Sanem, uwzględnione zostały elementy monitoringu takie jak: przewody kanalizacji pod perspektywiczny montaż przewodów zasilających kamery (bez tych   przewodów i bez kamer) oraz studzienki teletechniczne.

– Elementy te, które zostaną zrealizowane w ramach aktualnie prowadzonej inwestycji, służyć będą do bezwykopowego poprowadzenia kabli i umożliwią rozbudowę monitoringu po zakończeniu budowy Bulwarów nad Sanem – mówi I. Kmiecik.

 

EK