Zaparkowane samochody utrudniają przejazd

Jeden z Czytelników zwrócił uwagę na parkujące na ul. Dolnoleżajskiej samochody, które utrudniają ruch pojazdów w obie strony. Co na to PZD?

 

Dokładniej chodzi o odcinek ulicy od ul. Kruhel Pełkiński do ul. Batalionów Chłopskich. We – Parkujące na jezdni samochody utrudniają przejazd, zwłaszcza teraz, gdy zalega śnieg. Często tworzą się tam zastoje, bo trzeba przepuszczać się jednym pasem, co jest szczególnie uciążliwe, gdy chodzi o większe pojazdy, jak ciężarówki i autobusy. W zimie pług nie może odśnieżyć całej jezdni, a później, gdy parkujące auta odjadą, zostaje w tym miejscu lód i śnieg – zgłasza Czytelnik, który codziennie korzysta z tej drogi i pyta, czy jest szansa na wprowadzenie w tym miejscu zakazu zatrzymywania się na całej długości odcinka tej ulicy, a nie tylko tuż przed skrzyżowaniem, obok Domu Seniora?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg.

– Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu informuje, iż wystąpi z wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Wydziału Komunikacji o zwołanie Komisji Bezpieczeństwa w celu przeanalizowania możliwości wydłużenia obowiązywania znaku B-36 „zakazu zatrzymywania się” na wyżej wymienionym odcinku ulicy powiatowej – poinformował w ubiegłym tygodniu Damian Czaja, kierownik Służby Liniowej PZD w Jarosławiu.

DP