Straż Miejska pomoże uruchomić samochód

Zarówno Straż Miejska w Jarosławiu, jak i w Przeworsku pomaga rozwiązać problem z rozładowanym akumulatorem. Przekonali się o tym mieszkańcy obu tych miast w czasie mrozów.

 

Kierowcy mający problem z rozładowanym akumulatorem mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Jarosławiu oraz w Przeworsku. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 986 i poprosić o pomoc.

– Dysponujemy profesjonalnym sprzętem z akumulatorami żelowymi i w każdej chwili, jeżeli jest wolny patrol służymy pomocą – mówi Robert Dybaś, komendant Straży Miejskiej w Przeworsku.

Funkcjonariusze przyjadą, podłączą kable i pomogą odpalić samochód. Potwierdzają to mieszkańcy, którzy już skorzystali z ich pomocy.

– Dzięki pomocy Straży Miejskiej udało nam się zdążyć wszędzie na czas – mówi jedna z mieszkanek Jarosławia.

Usługa jest darmowa. W zamian wystarczy jedynie podziękować.

Strażnicy miejscy proszą jednak o wyrozumiałość. Jeśli patrole będą w tym samym czasie w trakcie innych interwencji pomoc może się opóźnić.

Ostatnie wskazania temperatury pokazują, że pomoc funkcjonariuszy nie będzie, aż tak konieczna. Warto jednak pamiętać, że w razie powrotu zimy będzie można skorzystać z takiego rozwiązania.

 

EK, fot. UM