Puchar dla Jarosławia i zwycięstwo Julii

Zawodnicy Błysku Jarosław zajęli 3 miejsce w sztafecie podczas Międzynarodowych Mistrzostw Leska. Julia Majcher okazała się najlepsza podczas Lauru Lubelskiego Koziołka.

Błysk wywalczył w Lesku pierwszy pływacki puchar drużynowy dla Jarosławia. – Indywidualnie Franciszek Piętnik zdobył srebrny medal na 200 m stylem dowolnym, a Julia Majcher złoto na 100 m klasykiem. Wysoka forma naszych pływaków jest dobrym prognostykiem przed zbliżającą się kluczową fazą rundy zimowej – mówią trenerzy Błysku. Przed tygodniem Julia zwyciężyła też na 50 m, stylem klasycznym w 6 rundzie prestiżowego Lauru Lubelskiego Koziołka, który odbył się na pływalni olimpijskiej w Lublinie. Młoda jarosławianka pobiła swój rekord życiowy o ponad 2 sekundy. Przypomnijmy,  że nasza pływaczka jest numerem 1 na 100 m dowolnym w swoim roczniku w Polsce.