Przez teleturnieje „idzie jak burza”

Barbara Kuźma z Jarosławia wzięła udział w teleturnieju „Gra słów. Krzyżówka”. Jarosławianka wygrała nie tylko swój odcinek, ale i „o mały włos” nie zwyciężyła w odcinku finałowym. Na swoim koncie ma już zwycięstwo w „Kole Fortuny” oraz pozytywnie przeszła casting do „Va Banque”. – Namiętnie rozwiązuję krzyżówki. To jedyna forma relaksu, która mnie odpręża – mówi.

 

– Już w dzieciństwie interesowałam się szaradziarstwem. Rozwiązywałam krzyżówki i gry logiczne, dlatego w pewnym momencie postanowiłam spróbować swoich sił – mówi pani Barbara. – Mam dużo znajomych o podobnych zainteresowaniach, którzy być może, gdzieś w głębi duszy, też myślą o tym, by wystąpić w telewizji, ale nie mają odwagi się sprawdzić. Być może ktoś pójdzie za moim przykładem. Zobaczy, że skoro ja dałam radę, to i on postanowi spróbować – mówi z uśmiechem.

Pani Barbara kończyła studia na kierunku zarządzanie. Obecnie pracuje jako sprzedawca. Interesuje się sportem, bardzo lubi czytać oraz słuchać muzyki z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest fanką twórczości Freddiego Mercurego i zespołu „Queen”. Udział w programie uważa za bardzo fajną przygodę. – Kiedy pojawiła się taka forma teleturnieju, to pomyślałam, że jest ona stworzona wprost dla mnie – mówi.

Przyznaje, że stres był, ale taki bardziej mobilizujący. – Wiadomo, ilość kamer, światła. Wszystko robi swoje, ale za drugim razem jest już łatwiej – mówi z uśmiechem.

Teleturniej „Gra słów. Krzyżówka” nie jest pierwszym, w którym wystąpiła. Cztery lata wcześniej swój debiut na szklanym ekranie zaliczyła w „Kole Fortuny”, w którym zwyciężyła.

 

Wrocławska przygoda

Nagrania odcinków do programu „Gra słów. Krzyżówka”, w których uczestniczyła pani Basia, odbywały się końcem czerwca w siedzibie Telewizji Polskiej we Wrocławiu.

– Dwudziestominutową emisję programu poprzedziły kilkugodzinne przygotowania – mówi mieszkanka Jarosławia.

Swoje zgłoszenie uczestniczka programu wysłała dwa miesiące wcześniej. Aby wziąć udział w programie, musiała najpierw przejść casting. Dopiero po nim otrzymała zaproszenie do programu.

B.Kuźma szła jak burza. Odgadywała hasło po haśle. Wygrała swój odcinek, co zakwalifikowało ją do Finału Mistrzów, czyli odcinka, w którym udział biorą zwycięscy poszczególnych odcinków. Naprawdę niewiele zabrakło, aby zwyciężyła również w nim. Choć hasło finałowe chodziło jej już po głowie, to niestety jej rywal, pan Maciej, z którym mierzyła się w finale, okazał się szybszy. Ostatecznie pani Basia wygrała prawie 5,5 tys. zł oraz zestaw gier planszowych. Emisje odcinków (odc. 759 i odc. 760) z jej udziałem odbyły się 21 i 22 września o godzinie 15.35 w TVP1. Obecnie można je obejrzeć na TVP VOD.

 

Na tym nie koniec

Pani Barbara ma zamiar nadal sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności. Zapytana o plany na przyszłość, zdradziła, że jest już po castingu do teleturnieju „Va Banque”. Jej marzeniem jest jednak udział w programie „Jeden z dziesięciu”.

– Myślę, że warto próbować swoich sił – mówi.    Niewykluczone, że panią Basię jeszcze nie raz zobaczymy na ekranie telewizora. Trzymamy mocno kciuki, aby jej plany i marzenia się spełniły.    Pani Basia urzekła swoim talentem również naszą Redakcję. W ubiegłorocznym, jubileuszowym konkursie Gazety Jarosławskiej zdobyła główną nagrodę – voucher do Galerii Stara Ujeżdżalnia na kwotę 1 000 zł.

 

O teleturnieju

Teleturniej „Gra słów. Krzyżowka” to oryginalny polski teleturniej, prowadzony przez Radosława Brzózkę, który powstał w 2019 r. Polega on na rywalizacji czwórki uczestników, której finałem jest zdobycie nagród pieniężnych. Każdy zawodnik musi się wykazać szybkim refleksem, potężną wiedzą ortograficzną oraz językową, a także umiejętnością logicznego myślenia.

 

EK