Po raz drugi włamał się do kościoła

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który włamał się do kościoła w miejscowości Ujezna, ukradł pieniądze oraz zniszczył figurki i obraz. Do sprawcy doprowadził przeworskich funkcjonariuszy „Luks” – policyjny pies tropiący.

 

W środę, 3 stycznia, po godz. 15, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kościoła w miejscowości Ujezna.

– Sprawca wybił szyby w oknie, wszedł do środka, ukradł 200 złotych oraz zniszczył dwie figurki i obraz – informuje asp. szt. Justyna Urban, rzecznik prasowy KPP w Przeworsku.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym.

–”Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał sprawca. Okazało się, że za włamaniem do kościoła i kradzieżą pieniędzy stoi 26-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – dodaje J. Urban.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustali, że pod koniec grudnia 2023 roku, włamał się on do tego samego kościoła i ukradł 1000 zł. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP