XIII Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada” został rozstrzygnięty. 4 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów.
Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap maratonu obejmował eliminacje szkolne. Natomiast drugi i trzeci etap został przeprowadzony 14 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.
I miejsce w tegorocznej edycji „Banachiady” zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej (100 punktów), II miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Świlczy (92 punkty), zaś III miejsce – uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nisku.
Tuż za podium, bo na IV miejscu ex aequo uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie oraz uczniowie Zespołu Szkół w Wierzawicach (z sumą 76 punktów), na VI – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu, na VII – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu (71 punktów), na VIII – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Kingi w Sanoku (67 punktów), na IX – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Chłopicach (65 punktów), a na X – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Jarosławiu (48 punktów).
Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymają pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci nagrody rzeczowe.
Zespół, który zwyciężył otrzymał tytuł „Banachmistrza”, a szkoła, którą reprezentował została nagrodzona statuetką „Gęsi” wzorowanej na tradycji Kawiarni Szkockiej. –Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia na przyszłych edycjach Maratonu! – mówią organizatorzy tego wydarzenia.
Tego samego dnia odbyło się również podsumowanie konkursu „Trójwymiarowy Świat Matematyki”. I miejsce zajęła Natalia Pawłowska, uczennica Zespołu Szkół w Zarzeczu, II miejsce – Milena Mazur, uczennica Szkoły Podstawowej im. Poległych w Strajku w Krzeczowicach w 1936 r., a III miejsce – Kacper Cielecki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim.
EK, fot. org.