Rolnicy dziękowali za plony

W niedzielę, 4 września w Laszkach odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Ich gospodarzami byli starosta Stanisław Kłopot oraz Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna w intencji rolników w Kościele pw. św. Zofii i św. Szczepana w Laszkach, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Następnie uczestnicy tej uroczystości udali się na stadion sportowy, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia. Dożynkowym chlebem częstowali gospodarze tej uroczystości: Stanisław Kłopot, starosta jarosławski i Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki oraz starości dożynek: Renata Bawoł i Sebastian Czemerda.

Po prezentacji wieńców dożynkowych na scenie wystąpili przedstawiciele Powiatowego Ogniska Baletowego z Jarosławia, zespół „Wietlinianie” oraz kapela „Pawlaki”. Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. W trakcie dożynek rozstrzygnięto również konkurs kulinarny „Bitwa regionów”. Nie zabrakło suto zastawionych stołów, na których można było znaleźć regionalne przysmaki przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz wyroby rękodzielnicze. Swoje stoiska miały także organizacje i stowarzyszenia.

 

EK