Praca uczniów i nauczycieli zapisana na fotografii

„Rok w CKZiU” – taki tytuł nosi najnowsza wystawa fotografii, którą można obejrzeć w Galerii Projektor Sztuki. Wernisaż wystawy odbył się we wtorek, 20 czerwca w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

 

Otwarcia wystawy pn. „Rok w CKZiU” dokonała Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS w towarzystwie Marzeny Stec, kurator wystawy, Joanny Gierczak, dyrektor CKZiU oraz Janusza Szatko, autora zdjęć.

– Tak jak sam tytuł wskazuje, „Rok w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego”, to rok pracy naszych uczniów i nauczycieli, czyli rok funkcjonowania naszej placówki zapisany w kadrach – mówi Janusz Szatko, autor zdjęć.

Placówka kształci w zawodach budowlanych, mechanicznych, a także na licznych kursach zawodowych tj. fotograficznym, florystycznym, stolarskim czy ślusarskim, dlatego ekspozycja przedstawia prace, które wykonywali uczniowie i słuchacze na zajęciach i warsztatach w ciągu minionego roku. Na zdjęciach można zaobserwować niewielki wycinek tego, co w ciągu ostatnich miesięcy działo się w placówce, jak również poza nią, ponieważ uczniowie i słuchacze w ramach doskonalenia zawodowego wykonują różnego typu prace w zaprzyjaźnionych instytucjach. W ostatnim czasie wykonali m.in. wieszaki do garderoby w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, czy pracowali przy renowacji i montażu zabytkowych bram w Muzeum Kamienicy Orsettich.

Sam pomysł zorganizowania takiej wystawy wyszedł od Joanny Gierczak, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która w ten nietypowy sposób postanowiła przybliżyć zainteresowanym ofertę dydaktyczną placówki.

– Ta wystawa, to element promocji naszej placówki w środowisku. Jest to pierwsza z takich wystaw. Miejmy nadzieję, że nie ostatnia – mówi J. Gierczak. – To także takie podsumowanie tego roku szkolnego i próba naszych możliwości, jako zespołu – zauważa.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 23 lipca w godzinach pracy Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki. W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia.

 

EK