Pomogą w domowej rehabilitacji

W środę, 10 sierpnia, został oddany do użytku budynek przeznaczony na wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego.

 

Wypożyczalnia powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Priorytet VIII Integracja społeczna, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

Do projektu zostało zakwalifikowanych 83 osoby (54 kobiety, 29 mężczyzn), które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia oraz 50 opiekunów. Głównym celem projektu jest podniesienie sprawności fizycznej i samodzielności wśród osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez stworzenie im warunków do rehabilitacji domowej. W ramach projektu m.in. opiekunom zostanie udzielone wsparcie szkoleniowe z zakresu pielęgnacji i rehabilitacji, zapewniony będzie też transport większych sprzętów do domu uczestnika.

W uroczystym otwarciu wypożyczalni udział wzięli: burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, sekretarz Miasta i Gminy Kańczuga Teresa Argasińska, skarbnik Miasta i Gminy Kańczuga Anna Kisiel, kierownik MGOPS w Kańczudze Lucyna Choma, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Skóra, radni: Zygmunt Koba, Bronisław Morlak, przewodnicząca KGW w Łopuszce Wielkiej Jolanta Liszka, sołtys Łopuszki Wielkiej Wiktor Malik, sołtys Medyni Kańczuckiej Jacek Sochacki, proboszcz Parafii w Łopuszce Wielkiej ks. Tadeusz Drzymota, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopuszce Wielkiej Lucyna Zięba, kierownik Referatu Gospodarczego Dorota Ząbek, kierownik ŚDS w Łopuszce Wielkiej Joanna Głuszyk wraz z uczestnikami, kierownik DDS+ w Lipniku Agata Malach, prezes OSP w Łopuszce Wielkiej Zbigniew Czepiel, prezes KKS Alabaster w Łopuszce Wielkiej Janusz Winiarz oraz kierownik Projektu Agata Korytko.

Wypożyczalnia czynna będzie w dni robocze: poniedziałek od 7.30-17.30, wtorek-czwartek: 7.30- 15.30 i piątek: 7.30- 13.30 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

DP/UMiG Kańczuga