Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 35 par.

Pół wieku w małżeństwie

W środę, 22 czerwca w Laszkach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

Życzenia wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i szczęścia na wiele jeszcze długich wspólnych lat złożyli jubilatom: Stanisław Gonciarz, wójt gminy Laszki oraz Marek Bawoł, przewodniczący Rady Gminy, a także Bogusław KutaMirosław Broda.

Złote gody celebrowało 35 par małżeńskich, które w latach 2019-2021 obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilaci otrzymali medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, kwiaty oraz listy gratulacyjne. Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Laszkach pod kierownictwem Jolanty Kosińskiej.

W 1969 r. zostało zawartych 95 związków małżeńskich, z których jedynie 13 par doczekało aż tak pięknego jubileuszu. Byli to: Stanisława i Zdzisław Barylak, Adela i Jan Bawoł, Alicja i Roman Cygan, Krystyna i Stanisław Dziaduś, Stefania i Jan Gonciarz, Bernadeta i Władysław Grenda, Cecylia i Józef Marszał, Czesława i Augustyn Mazur, Genowefa i Franciszek Mazur, Maria i Piotr Noga, Teresa i Marcin Soja, Danuta i Tadeusz Tomas, Anna i Michał Zołotnik.

W 1970 r. zostało zawartych 76 związków małżeńskich, z których medale odebrało tylko 7 par: Stefania i Tadeusz Bawoł, Michalina i Józef Fecowicz, Zofia i Władysław Gładki, Stanisława i Władysław Kaczmarz, Maria i Władysław Kasprzak, Bronisława i Kazimierz Rabczak oraz Irena i Józef Stepanko.

W 1971 r. zostało zawartych 78 związków małżeńskich, z których jubileusz świętowało 15 par: Helena i Władysław Bałutowski, Krystyna i Wojciech Bałutowski, Czesława i Jan Grela, Helena i Stanisław Greń, Maria i Franciszek Halwa, Helena i Władysław Hirny, Sabina i Stefan Kamiński, Zofia i Roman Lendzio, Franciszka i Eugeniusz Makarski, Zofia i Henryk Prohaska, Waleria i Stanisław Rachwalski, Zofia i Włodzimierz Sereda, Helena i Roman Teślak, Teresa i Mieczysław Zawitkowski.

Wszystkim Jubilatom, z okazji tak pięknej rocznicy składamy najserdeczniejsze gratulacje. Dużo zdrowia, spokoju i pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

 

EK, fot. UG Laszki