Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzi Aneta Zgryźniak, bibliotekarz Filii nr 4.

Od 15 lat spotykają się, by rozmawiać o książkach

W piątek, 23 września Dyskusyjny Klub Książki działający przy Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu obchodził piętnastolecie działalności.

 

Na kameralne, ale uroczyste spotkanie przybyło grono stałych klubowiczek. Miłośniczki dobrej literatury nie tylko wspominały, ale i na nowo przeżywały emocje, jakie towarzyszyły im po przeczytaniu książek. Ich wspomnieniom nie umknęły także spotkania z autorami rangi ogólnopolskiej, które wzbogacają działalność DKK. Podczas jubileuszowego spotkania omówiona została setna lektura, choć uczestniczki nie ukrywają, że przeczytanych książek na swoim koncie mają znacznie więcej. Czytają nie tylko tytuły wynikające z założeń programu, ale i te, które ich zdaniem są warte polecenia. Podczas tego typu spotkań wymieniają się wrażeniami i podglądami na ich temat.

Spotkania DKK prowadzi Aneta Zgryźniak, bibliotekarz na Filii nr 4. Uczestniczki spotykają się raz w miesiącu. Obecnie DDK liczy 10 osób.

Klub istnieje od 2007 roku. Powstał w ramach programu Instytutu Książki skierowanego do bibliotek publicznych.

– Celem programu jest promocja czytelnictwa oraz inspirowanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie – mówi Elżbieta Tkacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu.

Podobny klub od kilku lat działa także przy Bibliotece Głównej przy ul. ks. Jakuba Makary 1 w Jarosławiu.

 

EK