Księżna Yorku ambasadorem fundacji Mukohelp

Księżna Yorku ambasadorem fundacji Mukohelp

28 kwietnia 2021 Wyłącz przez geistchen

Reprezentantka dworu królewskiego Wielkiej Brytanii Sara Ferguson, księżna Yorku zgodziła się objąć honorową funkcję Ambasadora Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP z Jarosławia. -To dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie radość – mówi Monika Bartnik, prezes fundacji.

-Jest to dla nas bardzo istotna informacja, bo księżna Sara znana ze swojej charytatywnej i niezwykle skutecznej działalności – dodaje M. Bartnik dziękując przy okazji bardzo wielu osobom, które darzą fundacje sympatią i wsparciem. W Polsce Księżna Sara m.im. zainicjowała budowę ”Górskiej Przystani” w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest również Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 r. w Warszawie. Teraz zainteresowała się problemami osób chorych na mukowiscydozę, wspieranych przez jarosławską fundację. – Planujemy spotkanie z księżną, podczas jej wizyty w Polsce – zapewnia M. Bartnik.

Ferguson założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Wykorzystując własną popularność angażuje się w publiczne zbiórki funduszy i projekty poświęcone pomocy dzieciom.

erka/Fot. org.