Czy przeworski dworzec doczeka się remontu?

Czy przeworski dworzec doczeka się remontu?

13 października 2021 Wyłącz przez geistchen

Wygląd przeworskiego dworca autobusowego PKS przy pl. Chopina nie zmienia się od lat, a jeśli już to zmiany spowodowane są niestety tylko upływem czasu.

 

Choć coraz więcej z nas korzysta z własnego transportu, wiele osób do pracy czy do szkoły jeździ komunikacją publiczną, m.in. PKS-em. Oczekiwanie na połączenie na przeworskim dworcu nie należy jednak do najprzyjemniejszych. Nasi Czytelnicy skarżą się zwłaszcza na stan chodników, które są dziurawe, krzywe i zwyczajnie nadgryzione zębem czasu. O skręcenie nogi w tym miejscu nietrudno. Jeszcze gorzej robi się, gdy popada deszcz i na placu stoją ogromne kałuże. Podobna sytuacja jest na jezdniach między stanowiskami, gdzie oczekują podróżujący. Smutnego obrazu dopełniają stare, przerdzewiałe barierki i kosze na śmieci.

Dworzec widać z głównej drogi, aż wstyd, by tak wyglądało miejsce w centrum miasta. Nie wspominając już o komforcie korzystających z niego osób – ocenia mieszkanka Przeworska. Jak się jednak okazuje, wielkiej rewolucji w tym miejscu raczej nie można się spodziewać. Wszystko przez to, że właściciel terenu, PKS Jarosław, ma niejako związane ręce, jeśli chodzi o podjęcie prac w większym zakresie.

Nadzór nad tym obszarem sprawuje Podkarpacki Konserwator Zabytków, konsekwencją czego jest to, że tak naprawdę możemy tam dokonywać tylko drobnych napraw, które są w najbliższym czasie planowane – wyjaśnia prezes PKS Jarosław, Witold Duszyński.

Miejmy nadzieję, że planowane przez spółkę zmiany nieco poprawią funkcjonalność i estetykę przeworskiego dworca, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że to tylko rozwiązania doraźne. Obiektowi przydałoby się zajęcie nim w sposób kompleksowy i przemyślany, pod nadzorem konserwatora.

DP