Betlejemskie Światło Pokoju trafiło na Ukrainę

We wtorek, 5 stycznia przedstawiciele samorządu powiatu jarosławskiego i lubaczowskiego w asyście harcerzy i służb granicznych przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę.

 

– Dziękuję Duchownym za modlitwę, wierzę, że składane sobie nawzajem życzenia się spełnią, a także cieszę się, że pomimo pandemii udało się kultywować tę tradycję – mówił   Stanisław Kłopot, starosta jarosławski podczas tego wydarzenia.

W uroczystości uczestniczył także Zenon Swatek, starosta lubaczowski oraz Marian Fedor, przewodniczącego Rady Powiatu Jarosławskiego.

Historia Światła Pokoju zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

 

Opr. EK, fot. org.