Życie trwa dalej

8 marca trwał niestety tylko jeden dzień. Wszystkie panie obdarowane tulipanami z marketów musiały już wyrzucić je do kosza i wrócić do codziennych obowiązków. Zająć się tym, czym na ogół się zajmują: zakupami, sprzątaniem, gotowaniem, dowożeniem dzieci do szkół czy odrabianiem lekcji. Dzień mężczyzn też był. Ten świętowano jednak nieco skromniej. Może to dlatego, że płeć męska nie potrzebuje czuć się ważna i doceniana tylko tego jednego, być może wybranego przez kobiety dnia?

Akcja służb w Mieście Olśnień wywołała niemałe poruszenie wśród lokalnej społeczności. Czujni obserwatorzy zaczęli snuć przypuszczenia, czego mogła dotyczyć. Jedni dopatrywali się bazy szpiegowskiej, a inni jakiegoś przemytu. Miasto huczało od plotek i spekulacji.

Policja nakazuje dzieci pilnować. Ponoć liczba drobnych kradzieży w sklepach znacznie wzrosła i bynajmniej nie ma to związku z najwyższą od ponad ćwierć wieku inflacją. Za niektóre warzywa płacimy już krocie. Rekordy ponoć bije też majonez. Tak więc nad wyborem sałatek na święta warto się dobrze zastanowić.

Przeworsk rozwija się na potęgę. Na jaw wyszły wszystkie sekrety dotyczące planowanych w mieście inwestycji, o których plotkowano od dawien dawna. Jarosław wprowadza kolejne oszczędnościowe rewelacje niepoparte żadnymi wyliczeniami. Oszczędzanie to sztuka. Niestety nie każdy może się taką umiejętnością pochwalić. Kto potrafi, może oszczędzać. Gorzej jest, gdy ktoś nie potrafi, a się za oszczędzanie bierze. Takie działanie może czasem przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego warto to wcześniej dobrze przemyśleć.

Kolejki do specjalistów spędzają sen z powiek. Cóż z tego, że człowiek odczeka swoje. Przyjdzie na umówioną rok wcześniej godzinę, jak i tak znów usłyszy, że musi czekać, bo podana godzina nie jest godziną przyjęcia, tylko godziną rozpoczęcia oczekiwania.

Na szczęście wiosna zawitała. Nadeszła nader spokojnie. Aż dziw bierze, że w tym roku nie byliśmy straszeni żadnym nieodkrytym dotąd choróbskiem, ani żadną inną spędzającą sen z powiek katastrofą. Miejmy nadzieję, że nie jest to typowa „cisza przed burzą”.

 

Ewelina Kłak